Стартира регатата „Посейдон – Балчик 2018”

46 лодки от България и Румъния застанаха на старт днес за участие в международната регата „Посейдон – Балчик 2018”. Екипажите днес се състезават в ловене на вятъра в гонка по маршрут Балчик – Кранево – Иканталъка – Балчик. Тази вечер е официалното откриване на регатата. В събота е морското състезание до Ефория, Румъния. Награждаване ще е в северната ни съседка на 17 юни от 20,00 часа. Тимовете си пожелаха да завършат, спортсменство, попътен вятър и да станат победители. Румънците имат превес – тук са 35 лодки, а българските са 11.

Още по темата от кореспондента на Радио Варна в Балчик Албена Иванова:

Галерия

Европейска титла за България

Радина Величкова стана европейска шампионка на 100 метра за девойки до 18 години. Тя взе златото на Европейското първенство по лека атлетика за тази възраст в Банска Бистрица с нов национален рекорд от 11.46 секунди. Нейна треньорка е Ива Пранджева. Величкова се класира за още един финал. 16-годишната пловдивчанка ще участва и в скока на дължина. Тя..

публикувано на 20.07.24 в 14:09

Боксьорите ни заминаха за Париж

С гривни с петте преплетени кръга, символ на Олимпийските игри, както и с пожелания за 5 медала от Париж. Така президентът на БФ Бокс Красимир Инински изпрати вчера петимата ни национали, които ще се качат на ринга във френската столица, заедно с техните треньори и щаб. Символичната церемония се проведе в залата на „Дианабад“. Боксьорите ни заминаха..

публикувано на 20.07.24 в 10:58

"Черно море" стартира с нулево равенство, мнения на треньорите ( ВИДЕО)

Черно море и ЦСКА 1948 не успяха да си отбележат гол в първия мач от новия футболен шампионат. Краен резултат на "Тича" 0-0. Две минути преди края на мача Райън Бидунга получи червен картон. За варненци това не е най-добирят страт, но по принцип в първите официаблни мачове често се случва така.Наставникът на "моряците" Илиан Илиев изрази..

публикувано на 20.07.24 в 10:56

Християн Касабов взе бронз на Европейското първенство

Варненският лекоатлет Християн Касабов спечели бронзов медал на 110 метра с препятствия на Европейското първенство по лека атлетика за юноши и девойки под 18 години в Банска Бистрица. Негов треньор Симеон Попхлебаров. Християн записа време от 13.47 (.468 сек).

публикувано на 20.07.24 в 10:50

Кръг от Световна купа по дронове във Варна (ВИДЕО)

Във варна се провежда кръг от Световната купа по дронове. Състезанието е в парка в кв. Аспарухово. Най-добрите дронисти пристигнаха у нас за да мерят сили в тази проява, която носи точки за ранглистата. Има и двама варненци сред тях. Тук е и последният световен шаямпион от Ю.Корея .Изграден е специален полигон, където участниците, по четирима едновременно..

публикувано на 20.07.24 в 10:49

Програмата за срещите утре на турнира в Бяла, мъже и жени

Днес се играха срещите от груповата фаза на турнира по плажен волейбол в Бяла. Седмото издание на турнира продължава утре. Ето програмата за утрешната сесия, сутрин. Жени: 1.9:00 - Кьосева/Иванова vs. Гаврилова/Гичева 2. 9:50 - Иванова/Боон vs. Петрова/Карипиди 3. 10:40- Василева/Крумова vs. Радева/Ивакина 4. 11:20 - Аврамова/Чалъкова vs...

публикувано на 19.07.24 в 22:46

Призьорите от турнира по плажен волейбол Byala Open U20

Турнирът Byala Open U20 завърши. Младите таланти на плажния волейбол демонстрираха своите умения и страст към играта. Участие взеха 16 отбора при юношите и 7 отбора при девойките. Девойки 1-во място: Ивет Гавраилова и Елеонора Гичева 2-ро място: Свилена Стоянова и Маргарита Джангърова 3-то място:Мартина Димитрова и Александра Балева Индивидуални..

публикувано на 19.07.24 в 22:41