Юбилей 100  години баскетбол в България беше отбелязан у нас.По време на официалното празненство бяха наградени родните баскетболисти, които попаднаха в символичния отбор на България за изминалото десетилетие.

Сред тях са Александър Везенков, Александър Янев, Божидар Аврамов, Златин Георгиев, Иван Лилов, Йордан Бозов, Павел Маринов, Станимир Маринов, Станислав Говедаров, Тенчо Банев, Христо Захариев и Чавдар Костов, като отличията бяха връчени лично от президента на БФБаскетбол Георги Глушков.

Старши-треньорът на Левски Лукойл Константин Папазов получи поредно признание за успешната си кариера, след като бе отличен с наградата за „Треньор на десетилетието“ при мъжете в България.Тити заслужи отличието заради трофеите спечелени през периода 2009-2019 година.

Българското участие в Париж днес

Четирима български спортисти са сред участниците на ОИ в Париж днес. Джудистът Ивайло Иванов открива българското участие в 11:00 часа. Той участва на 1/16-финалите срещу Карамноб Сагаипов от Ливан, категория до 90 кг. В 11:00 часа стартира и гребецът Кристиан Василев на скиф в полуфинал №2 за разпределение на местата за Финал С и Финал D...

публикувано на 31.07.24 в 09:05

Кристиан Василев отива на полуфинал C/D

Кристиан Василев отпадна от битката за медалите на ОИ в Париж 32-годишният българин остана четвърти в четвъртфиналната серия и се прости с надеждите си за място сред първите 12. „Много съм разочарован, но допусках и такова развитие. Усещах още след втората Световна купа, че подготовката ми не вървеше така, както ми се искаше", коментира..

публикувано на 31.07.24 в 08:52

Налбантова приключи в Париж

Калояна Налбантова записа  победа в последния си втори мач от група "А" на турнира по бадминтон на Игрите в Париж 2024, но отпада от надпреварата. Налбантова дебютира на ОИ. Тя спечели срещу китайката Ци Сюефей (Франция) с 21:18, 21:18.

публикувано на 31.07.24 в 08:51

Втора победа за юношеските национали

Националният отбор на България за юноши U18 записа втора победа на Европейското първенство в Дивизия B, което се провежда в Скопие. Тимът ни надви категорично Словакия със 106:70 и запази шансове за класиране на четвъртфиналите. След този двубой България е с баланс 2-1, а в последния си мач в групата в сряда ще се изправи срещу Нидерландия. След..

публикувано на 31.07.24 в 08:50

"Комодор"-Варна със сребърни медали

Младите надежди по водна топка на "Комодор" (Варна) спечелиха вицешампионски трофей при 13-годишните.  Тимът воден от Константин Бурназов взе среброто след като в решителна трета среща отстъпи на Славия с 12-13.

публикувано на 31.07.24 в 08:49

Станимира Петрова стартира с успех на Игрите

Станимира Петрова откри с бляскава победа при третото си участие на Олимпийски игри. Световната и многократна европейска златна медалистка стартира по най-добрия начин битката за медалите в категория до 54 килограма в Париж. Под наставленията на Борислав Георгиев и Роман Цветков националката ни срази действащата №1 на планетата и бронзова от Токио –..

публикувано на 30.07.24 в 14:53

Епитропов е на полуфинал в Париж

Европейският шампион на 200 метра бруст Любомир Епитропов се класира за полуфиналите в дисциплината на Олимпийските игри в Париж. Българинът завърши трети в серията с 2:10.59 минути. Полуфиналите са тази вечер в 22:59 часа българско време.

публикувано на 30.07.24 в 14:51