Акациевият мед е гордостта на всеки пчелар. Често е наричан „бяло злато“ и е най-скъп, защото се добива най-рядко. Това каза в интервю за Радио Варна, пчеларят – Милен Минчев. Краткият срок на цъфтежа прави добива му много труден, поясни производителят. Акациевата паша се нуждае от постоянни температури, задължително условие е е да не вали дъжд. Нощната температура трябва да бъде 16 градуса, а през деня 25-26 градуса, за да може растението да отдели нектар. По думите на пчеларя дъждът съсипва цвета, тъй като той е много нежен. Медът от акация определя, като много лек на вкус и твърди, че е подходящ за диабетиците, тъй като е богат на фруктоза.
Убеден е обаче, че всички видове мед имат уникални лечебни свойства и никой от голямото многообразие не е за подценяване. Познавачът казва, че медът от рапица не са слави с големи вкусови качества, но за сметка на това, е много полезен. Той изброи някои от най-целебните му способности. Добре е да се консумира от сърдечно болни, има и противораково действие, твърди Минчев.
Лавандуловият мед пък препоръчва на хора, прекарали инфаркт и даде рецепта. Той оказва благотворно въздействие върху организма на болните, когато към него се прибавят щипка куркума и канела. Слънчогледвият мед пък пречиства цялостно тялото от токсини, казва още пчеларят.
Подробности от разговора на Мартин Николов с Милен Минчев чуйте в прикачения звуков файл:
Мисля си, че на тази земя си заслужава да живееш за изкуството и за децата. Няма друго, което да изпълва така човешкото съществуване. Това коментира за предаването "Гравитация нула" поетесата, писател и драматург Теменуга Маринова. Народни будители винаги ще има и това е благодарение на хората, които си вършат работата добре. Благодарение на тях..
Няма яснота ще им бъдат ли върнати парите за билети за фестивала VARNA BREEZE by EXIT , обявен преди откриването му за безплатен. Това сигнализираха в редакцията на Радио Варна Янка Димитрова и Екатерина Минчева . Те разказаха за безплодната си комуникация с продавача на билети от една страна, с организатора от друга и с община Варна..
Нова, изключително голяма и опасна пандемия, се задава – този път с още по-мащабни последствия за обществото и за здравето на хората – пандемията от родители, които безконтролно дават електронни устройства на децата си. Вредата от дисплеите върху детската психика и развитие е толкова огромна, че често здраво дете, повлияно от дисплеи, се диагностицира..
Отпуснатите от държавата 30 млн. лв. за изграждането на стадион "Варна" e решение, подобно на случая с пловдивските отбори „Ботев“ и „Локомотив“. Тази аналогия направи общинският съветник от ГЕРБ/СДС Иван Портних, който в обзорното предаване "Позиция" коментира, че Варна заслужава да има градски стадион. Според него, нямат основания тревогите на..
В Деня на народните будители Варна е домакин на авторската идея на Радослав Първанов - "Счупената вяра". Проектът представя 20 фотографии на Радослав Първанов, които целят да разкажат и покажат историите на изоставени православни храмове. Експозицията ще бъде открита от 18.30 часа в Морско казино и ще остане там до 21 ноември. Изложбата ще..
Връх Ботев не е от най-високите. Разбира се, че е първенецът на Стара планина, но в сравнение с върховете в Рила и Пирин изостава като височина. И въпреки това е по-лесно да се качите на Мусала и Вихрен, отколкото на връх Ботев. Защото няма преход, който да е по-кратък от 5 часа. Независимо дали изкачването е от Южна или Севена България. Въпреки..
Веско Ешкенази и Плевенска филхармония с диригент Георги Милтядов ще зарадват варненската публика на 1 ноември. Концертът е част от тазгодишното турне „В света на музиката“ и ще се състои в зала 1 на Фестивален и конгресен център. Специално участие в този проект има Вероника Тодорова, позната като „вълшебницата на акордеона“ на световните музикални..