Върховният административен съд е обявил за незаконно решението на Комисията за енергийно и водно регулиране от април 2017 година, с което цените на топлинната енергия са били увеличени с повече от 25 процента, съобщиха от Върховната административна прокуратура, предаде БНР.
Решението е след протест на държавното обвинение, защото - според прокуратурата, действащата по това време нормативна база не е давала право на КЕВР да открива процедура за изменение на пределните цени на топлинната енергия и на преференциалните цени на тока.
Освен това е установено, че към датата на започване на административното производство все още не са били утвърдени нови цени на природния газ, а именно това е посочено като довод от Комисията за повишение на цените на тока и на парното.
Решението на Върховния административен съд е окончателно.
От регулатора съобщиха за "Хоризонт", че в момента се запознават с решението на съда и ще го изпълнят.
Община Варна подаде вчера проектното предложение „Подобряване инфраструктурата и модернизация на Рибарско пристанище „Варна“, съобщиха от дирекция „Европейски и национални оперативни програми“. Проектното предложение е по отворената процедура чрез подбор на проекти „Подобряване на инфраструктурата на рибарските пристанища, рибните борси, местата на..
Не е ясно още какво точно се разбира под олекотяване на учебните програми в началното, основно и средно образование у нас и не всички организации от гражданския сектор подкрепят олекотяването в чист вид. Това каза в интервю за Радио Варна Милена Николова, координатор „Образование“ към Национална мрежа за децата/НМД/ , след среща с..
Kораб на "Гранична полиция" спаси чужденци в гумена лодка, тръгнали от Одеса за Варна. Граничният полицейски кораб "Обзор" участва в операция по спасяване на двама чужденци в бедстваща лодка в Черно море, съобщиха от Главна дирекция "Гранична полиция". Оттам информираха, че случаят е от 2 март. Сигналът за инцидента, на около 13 морски мили източно от..
Бойкотът на търговските хранителни вериги ще продължи. Днес организаторите на протеста към чуждите хипермаркети призоваха веригите да се бойкотират всеки четвъртък, докато цените на основните хранителни продукти в България не бъдат изравнени с тези в Австрия и Унгария, където стандартът е по-висок, а цените - по-ниски. Ако българите в четвъртък не..
Сръбски опозиционни депутати хвърлиха димни гранати и използваха сълзотворен газ в парламента на страната като демонстрация на опозиция срещу политиките на правителството и в подкрепа за протестиращите студенти. Всичко това беше показано на живо по телевизията РТС 2, съобщава Ройтерс. Демонстрациите на студентите, предизвикани от срутването на покрив..
Започна поетапното опресняване на хоризонталната маркировка в обхвата на синята зона, съобщават от ОП „Общински паркинги и синя зона“. Дейностите се извършват в зона Широк Център, подзони 6, 7, 8 и 9, ограничени от съответните улици и булеварди: -Подзона 6 - включва и се ограничава от ул. „Д-р Пискюлиев“, бул. „Владислав Варненчик“ и бул. „Христо..
Община Варна обезопаси с делинеатори (антипаркинг колчета )велосипедната алея до стадион „Спартак“ по протежението на бул. "Васил Левски", съобщиха от общинския пресцентър. Пътните ограничители са поставени от автобусната спирка пред стадиона до входа на близкия търговски комплекс. Причината е, че велоалеята често се ползва за паркинг на автомобили,..