По традиция всеки ноември Радио Варна организира конкурс за детска коледна рисунка. Надпреварата финализира в началото на месец декември, когато жури от известни художници и специалисти в областта на изобразителното изкуство избират най-артистичната и автентична детска творба. Избраната от тях рисунка Радио Варна отпечатва и изпраща като официална поздравителна коледна картичка. Тази година се получиха над 700 детски рисунки, от различни краища на България и от чужбина.
🎨 В състава на журито т.г. са скулпторът Николай Нинов, галеристът Виктория Митева и графичният дизайнер и преподавател Виктор Петков.
Първата награда и отпечатване като коледна картичка на Радио Варна журито определи да бъде рисунката на Виктория Гатева, на 6 год., от гр. Габрово. Участие в конкурса Виктория взема като ученичка в школа за приложно изкуство Ива Пенчева. 2 -рото място е за Кристияна Бужева на 7 години от град Попово, школа "Арт Попово". Журито определи 3-тото място да е за Боян Тасев, на 9 години.
Поощрителна награда за активно участие екипът на Радио Варна ще даде и на децата от ДГ №17 "Д-р Петър Берон"- Варна. Поощрителните награди на членовете на журито - Николай Нинов и Виктория Митева, са за Кристиян Янков, на 5 год. от Варна, школа "Арт Визия" и Джулиана Николова, на 14 год.от Варна, ученичка в СУХНИ "Константин Преславски".
👉 Детската творба, събрала най-много харесвания 👍 от фейсбук страницата на Радио Варна е на Христомира Димитрова Димитрова на 12 год., която е ученичка в СУ "Найден Геров", град Варна.
Всички получени рисунки както и броя харесвания на публикация може да разгледате във фейсбук страницата на Радио Варна. Гласуването приключи в понеделник на 20 декември. 🕘
Лина Бор ще представи новата си книга "Бъдеще през миналото или многолика България" от 17.30 часа днес в Регионалната библиотека "Пенчо Славейков" във Варна. Лина Бор е псевдоним на Веселина Табакова, която ще ни поведе на необикновено пътешествие през времето и пространството из старите български столици. „Бъдеще през миналото или многолика..
Преучредяване на Общинския комитет "Васил Левски" се състоя във Варна в навечерието на Националния празник 3 март и малко след Годишнината от обесването на Апостола. Изборът на ново ръководство се наложи след внезапната кончина на предишния председател на организацията във Варна Станка Димитрова в края на миналата година – дългогодишен музеен и..
Най-емоционалният шедьовър на Пучини „Мадам Бътерфлай“ в стилната постановка на режисьора Нина Найденова, с диригент маестро Найден Тодоров ще завладее сцената на Варненската опера на 25 февруари. След представлението с участието на Соня Йончева в Летния театър миналата година варненската публика за първи път ще гледа красивия спектакъл на закрита..
Музика на български творци ще звучи във Варненската опера в дните около националния празник. В навечерието на празничните 1 и 3 март Държавна опера Варна ще поднесе на публиката симфоничен концерт със специално подбран репертоар на родни композитори. Датата е 28 февруари, а в програмата са „Еврейска поема“ на Панчо Владигеров и Симфония № 1 „Детска“ на..
Радио Варна и Арт салоните на Радио Варна са част от новия екскурзионен градски тур, който е и художествен. Казва се „За Варна с поезия и изкуство“, а Радио Варна е част от 17-те локации, които се посещават с него заради целогодишната културна програма, на която е домакин. Художествен пешеходен маршрут организират за първи път във Варна..
Благотворителен концерт "Жената - вдъхновение за сила" ще се проведе на 7 март от 18 часа в зрителната зала на Народно читалище „Христо Ботев-1872” в Нови пазар в помощ на Димитрина Колева, която участва в дамска хорова формация "Лира" към читалището и страда от тежко заболяване - тумор на гръбначния стълб. Към момента Димитрина е претърпяла няколко..
На 21 февруари 2025 г. Варненският свободен университет „Черноризец Храбър“ ще представи премиерата на концерт-спектакъла „Стъпяй, пристъпяй“ . Събитието ще се състои от 18:30 ч. в зала 1 на Фестивалния и конгресен център във Варна и ще предложи на публиката вълнуващо пътешествие в света на българските сватбени традиции. Спектакълът е..