Славия – Черно море 0:1

Автор:

Черно море победи Славия като гост в среща от 24-ия кръг на efbet Лига. “Моряците” спечелиха двубоя с 1:0 след гол на Евгений Сердюк в последната минута на двубоя.

Срещата започна равностойно като до 15-ата минута и двата отбора не създадоха чисти опасности пред една от двете врати. В последвалите минути “моряците” заиграха по-добре и в 25-ата можеха да открият резултата. След бърза контраатака Стефан Велев изведе Сердюк в наказателното поле, който от много чиста ситуация не успя да намери очертанията на вратата.

Пет минути по-късно след центриране отдясно Сердюк с глава се опита да отклони топката по посока на вратата, но тя попадна право в ръцете на Светослав Вуцов. В 36-ата минута Пабло Гарсия опита удар от дистанция, който затрудни стража на домакините, но при отбитата топка в близост нямаше футболист на варненци.

В 40-ата Мартин Петков стреля от далеч, но Иван Дюлгеров внимаваше и спаси.

В 47-ата минута Борислав Цонев затрудни Дюлгеров от пряксвободен удар, но стражът на варненци успя да се справи. В 62-рата минута Реди Кирилов центрира опасно към Мартин Петков, който обаче не успя да засече топката. В 69-ата минута Матиас Курьор насочи технично топката към далечния ъгъл на вратата на Славия, но Вуцов успя да спаси.

Така се стигнва до последните секунди на срещата. Тогава влезлият като резерва Родриго Вилела нахлу отляво в наказателното поле и центрира към далечната греда, топката се отклони леко от крак на защитник на “белите” и стигна до Евгений Сердюк, който отблизо с глава матира Светослав Вуцов – 0:1.

В следващия 25-и кръг Черно море приема – Ботев (Враца) на 4 април (понеделник) от 17,30 ч. на стадион “Тича”.

Съставът на Черно море: Иван Дюлгеров, Живко Атанасов, Влатко Дробаров, Виктор Попов, Цветомир Панов, Даниел Димов, Пабло Гарсия, Васил Панайотов, Матиас Курьор (Сула), Стефан Велев (Родриго Вилела), Евгений Сердюк

Габриела Георгиева приключи в Париж

Габриела Георгиева завърши на седмо място в сериите на 200 метра гръб на Олимпийските игри в Париж 2024. Тя записа време от 2:12.15 минути. Тя не се класира за полуфиналите.

публикувано на 01.08.24 в 12:36

България има финалист на Олимпиадата в Париж

България има финалист на Олимпиадата в Париж. Състезателката по гребане Десислава Ангелова в олимпийския си дебют намери място сред най-добрите на скиф. 26-годишната българка направи страхотно гребане и преодоля дистанцията от 2000 метра за 7:27.16 минути с трето време. Надпреварата за медалите ще се състои на 3 август от 11:18 часа българско време.

публикувано на 01.08.24 в 12:34

"Черно море" играе важен реванш днес с израелци

Черно море и Апоел (Беер Шева) излизат един срещу друг в мач от втория предварителен кръг на Лигата на конференциите. Това е среща реванш, която ще се играе на стадион “Хювефарма Арена”. Начало 20:30 часа, а главен съдия ще бъде Данило Николич от Сърбия. В първата среща в Ловеч двата тима направиха 0-0. Варненци имат всички шансове да..

публикувано на 01.08.24 в 10:50

Българите на Игрите днес

Шест наши състезатели ще вземат участие в 6-ия ден на Олимпийските игри в Париж 2024. Сестрите Габриела и Стефани Стоеви излизат първи днес срещу Чжънчън Чън и Жия Йифан от Китай на 1/4-финал в турнира по двойки на бадминтон от 9:30 часа. Десислава Ангелова ще гребе в полуфинал №1 на скиф при жените в коридор №6 от 10:30 часа. В 12:10 часа Габриела..

публикувано на 01.08.24 в 10:05

Ибанес стартира страхотно на Игтрите

Хавиер Ибанес започна с победа в Париж на 57кг в бокса.Натурализираният кубинец надигра Айдер Абдураимов (Украйна) с единодушно съдийско решение (5-0 гласа). Следващият двубой на Хавиер Ибанес ще се изиграе на 3-и август (събота).

публикувано на 01.08.24 в 08:50

Нов успех за Киуан на Олимпиадата

Европейският шампион Рами Киуан записа страхотна победа над първия поставен в категория до 71 кг на Олимпийските игри в Париж 2024. Българинът се класира на четвъртфиналите. Успехът дойде с единодушно съдийско решение. Европейският шампион Киуан се наложи с 5:0 (30:27, 30:27, 30:27, 30:27, 30:27) съдийски гласа над водача в схемата Шанън Дейви от..

публикувано на 01.08.24 в 08:19

Иванов напуска Париж

Националът ни по джудо в категория до 90 килограма Ивайло Иванов допусна поражение на 1/16-финал на Игрите в Париж. Българинът отстъпи с оценка “вадзари” и “шидо” от настоящия олимпийски шампион в дивизията Лаша Бекаури (Грузия).

публикувано на 01.08.24 в 08:17