Българско национално радио © 2022 Всички права са запазени

7 българчета се класираха за осминафиналите на турнир до 14 г. от Тенис Европа във Варна

Автор:

7 родни тенисисти (5 юноши и 2 девойки) се класираха за четвъртфиналите на сингъл на турнира за юноши и девойки до 14 г. от трета категория на Тенис Европа във Варна. Надпреварата се провежда на кортовете на ТК „Супер Спорт“.

При юношите за осминафиналите се класираха Александър Толев, Николай Бунчев, Калоян Шиков, Петър Иванчев и Борис Начев.

При девойките за топ 8 се класираха Никол Иванова и Михаела Бобева. Срещата на Рада Колева срещу Кира Чунхина (Русия) пък бе отложена за утре при резултат 6-3, 3-6, 1-1

Ето резултатите на българчетата от осминафиналите.

№2 Никол Иванова – Андра Марчу (Румъния) 6-0, 6-2

№4 Михаела Бобева – Александра Весели (Румъния) 6-4, 7-6(6)

Рада Колева – Кира Чунхина (Русия) 6-3, 3-6, 1-1, прекъснат

Кристина Кънева – Алина Корниева (Украйна) 3-6, 4-6

България напуска световното с победа

Макар и късно българският национален отбор се вдигна и спечели първа победа на световното първенство- Разгромихме аутсайдера в групата Казахстан с 3:0 (25:18, 25, 22, 25:18). Можем само да съжаляваме за пропуснатите възможности срещу Германия и Канада, както и страхотния мач със световния първенец Сърбия, които със сигурност можеха да ни изкарат от..

публикувано на 02.10.22 в 11:21

Адриан Андреев на полуфинал на „Чалънджър“ във Франция

Адриан Андреев записа нова впечатляваща победа на турнира в зала в Орлеан (Франция) от сериите „Чалънджър“ с награден фонд от 135 хиляди евро. Българинът направи обрат и победи с 2:6, 6:2, 6:2 №98 в световната ранглиста Норберт Гомбош от Словакия. Срещата продължи 99 минути. Вчера Андреев елиминира с 2:6, 7:6(3), 7:6(2) и поставения под №1 в схемата и..

публикувано на 02.10.22 в 11:20

Добруджа победи във Варна

Волейболистите на Добруджа 07 (Добрич) записаха първа победа в контролите. Тимът на Данаил Милушев тим надигра Черно море (Варна) с  3:2 (25:19, 23:25, 25:19, 23:25, 15:12)  във втората контрола между двата тима, играна във Варна. Така тимът от Добрич се реваншира а загубата от Черно море у дома ден по-рано.

публикувано на 02.10.22 в 11:19

Националките победиха Бяла в контрола

Женският национален отбор на България победи шампиона „Бяла“ в контролна среща, играна в спортната зала в град Дряново. Първата част от мача приключи само с два гола аванс за националната селекция -18:16. През вторите 30 минути обаче избраничките на Петя Панчева и Веселина Златева имаха пълно превъзходство, реализираха нови 24 попадения и получиха 11 за..

публикувано на 02.10.22 в 11:17

Футболният статистик Иван Карабаджаков за Никола Спасов в цифри и дати

Във Варна издигнаха паметник на бившия треньор на ПФК Черно море Никола Спасов. Най-добрият български футболен статистик Иван Карабаджаков ни дава повече интересна информация за Кольо Спасов в цифри.

публикувано на 01.10.22 в 16:55

Балчишката ветроходна седмица се завръща с трето издание

От 30 септември до 9 октомври ветрила ще изпълнят Балчишкия залив. Започва с регата "Октомври", която се открива днес и продължава до 2 октомври в клас Ял-6 в осем състезателни гонки за участниците, съобщи Александър Славчев - председателят на Морски клуб – Балчик, домакин и организатор на събитието. От 3 до 6 октомври за граждани на община Балчик се..

публикувано на 30.09.22 в 15:27

Веселин Костадинов: Кольо Спасов ще e жив, докато е жива паметта за него

Веселин Костадинов е човекът, скулпторът, който изработи паметника на футболната легенда Никола Спасов. Тази скулптура беше открита днес официално непосредствено до ст. „Тича“. Той не познава лично Никола Спасов, но когато се заема с този ангажимет го проучва в детайли и разбира всичко за него. Чуйте какво разказва. ВАРНЕНЦИ НА СТАРТ се..

публикувано на 30.09.22 в 13:04