7 българчета се класираха за осминафиналите на турнир до 14 г. от Тенис Европа във Варна

Автор:

7 родни тенисисти (5 юноши и 2 девойки) се класираха за четвъртфиналите на сингъл на турнира за юноши и девойки до 14 г. от трета категория на Тенис Европа във Варна. Надпреварата се провежда на кортовете на ТК „Супер Спорт“.

При юношите за осминафиналите се класираха Александър Толев, Николай Бунчев, Калоян Шиков, Петър Иванчев и Борис Начев.

При девойките за топ 8 се класираха Никол Иванова и Михаела Бобева. Срещата на Рада Колева срещу Кира Чунхина (Русия) пък бе отложена за утре при резултат 6-3, 3-6, 1-1

Ето резултатите на българчетата от осминафиналите.

№2 Никол Иванова – Андра Марчу (Румъния) 6-0, 6-2

№4 Михаела Бобева – Александра Весели (Румъния) 6-4, 7-6(6)

Рада Колева – Кира Чунхина (Русия) 6-3, 3-6, 1-1, прекъснат

Кристина Кънева – Алина Корниева (Украйна) 3-6, 4-6

Меси и Аржентина се класираха за финала на Копа Америка

Хаос сред публиката бави финала на Копа Америка

Началото на неделния финал на Копа Америка между Аржентина и Колумбия в Маями беше отложено с 30 минути на фона на хаос сред публиката. Хиляди фенове на Колумбия без билети са се опитали да влязат на стадиона, според информация на организаторите.  Играчите на Аржентина и Колумбия се върнаха в съблекалните по време на загрявката на терена на "Хард..

публикувано на 15.07.24 в 03:50

Испания е новият футболен крал на Европа, четвърта континентална титла

Испания е новият европейски шампион по футбол. Те победиха на финала на Европейското първенство в Берлин тима на Англия с 2-1. Нико Уилямс изведе испанците напред в 47-ата минута. Коул Палмър изравни в 73-тата. В 86 минута Микел Оярсабал направи испанците първенци на Европа за следващите 3 години.

публикувано на 14.07.24 в 23:53

Церемония по награждаването на медалистите в европейската квалификация по плажен хандбал-Варна (ВИДЕО)

Тук можете да видите цялата церемония по награждаването на призьорите от европейските квалификации по плажен хандбал за мъже и жени, които завършиха тази вечер във Варна.

публикувано на 14.07.24 в 21:23

Полша и Унгария спечелиха златните медали на Европейските квалификации по плажен хандбал

Варна е страхотно място за плажен хандбал, убедени са всички Полша и Унгария спечелиха златните медали на Европейските квалификации по плажен хандбал във Варна. Поляците излъгаха Швеция за първото място при мъжете след дузпи – 2:1 (24:27, 25:20, 10:8). „Беше труден мач. Швеция е много добър отбор. Победиха ни в групата. След..

публикувано на 14.07.24 в 21:05

Женският ни тим остава осми в крайното класиране

За женския ни национален отбор по плажен хандбал европейските квалификации във Варна приключиха. Българките не успяха да победят Полша в мача за седмото място и остават на осма позиция в крайното класиране. Нашият отбор си осигури участие на европейските финали догодина, които почти сигурно ще бъдат в Турция. Церемонията по награждаването на призьорите..

публикувано на 14.07.24 в 15:22

Днес става ясен европейският шампион по футбол

Испания и Англия ще определят новия шампион на Европа днес. Те играят на финала на първенството в Берлин от 22:00 часа. По трибуните ще има 71 000 зрители. Испанците гонят четвърта европейска титла и това ще е нов рекорд по спечелени трофеи. Англичаните се борят за първи трофей в Европа.

публикувано на 14.07.24 в 13:15

"Черно море" представи отбора и победи "Добруджа"

Черно море победи Добруджа с 2:0 в последната си контрола от лятната подготовка. Срещата се проведе на стадион "Тича", като преди нейното начало "моряците“ представиха отбора за новия сезон. ФК Спартак Варна представи тима и спортно-техническия щаб за новото първенство с контрола срещу Дунав Русе. Двубоят на ст. Спартак завърши 0:2, ЦСКА 1948 загуби с..

публикувано на 14.07.24 в 13:06