Годишната асамблея на Европейската конфедерация на асоциациите на морските капитани / CESMA/ се провежда във Варна на 18 и 19 май. Домакин е ВВМУ „Никола Й. Вапцаров“, а организатор - Българската асоциация на морските капитани. В асамблеята ще участват 18 представители на Европейската конфедерация, това съобщи за Радио Варна нейния президент капитан Димитър Димитров.
Ще бъде обсъдено въвеждането на алтернативни горива в морския транспорт, каза капитан Димитров и допълни, че мотото на асамблеята е „Зелени технологии – бъдеще и устойчивост“.
„Акцент на срещата ни тази година ще бъдат алтернативните горива, които се въвеждат по корабите и предизвикателствата, които те представляват пред морските капитани. Вече има случай на колега капитан, който е подведен под съдебна отговорност, защото е допуснал да не се използва правилното гориво, нищо, че той не отговаря за снабдяването му. Ще обсъдим и засилването на контрола върху нашата дейност, тъй като развитието на технологиите предполага и нови опасности и подготвеността на хората е много важна в този процес“, подчерта капитан Димитров.
В асамблеята ще участват и представители на Европейската морска пилотска асоциация.
Подробностите – чуйте в интервюто с президента на Европейската конфедерация на асоциациите на морските капитани.
Гости на асамблеята ще бъдат г-н Ерик Далеге (президент на EMPA), Ричард Франке (старши мениджър MAN Energy Solutions ), кметът на район Аспарухово Ивайло Маринов, Лучано Крапанцано – Директор Морски операции – Atlantic Container Line (Grimaldi Lines) български официални лица, учени, водещи бизнесмени морската индустрия и изявени юристи в областта на морското право.
Общоградско поклонение и поднасяне на венци и цветя пред паметника на Каварненското въстание ще се състоят от 10 часа днес в Каварна. Монументалният символ "Защитата на Каварна" е дело на архитекта Иван Митраков, а скулптор е Ради Ангелов. Строителството му започва през далечната 1976 година и се открива по повод 100 години от избухването на..
На Балканите започна бойкот на големите вериги магазини. Протестът е срещу високите цени и ниския стандарт на живот в Северна Македония, Черна гора, Хърватия и Босна и Херцеговина. Следващата държава, в която гражданите се организират да не купуват нищо на 10 февруари, е Косово. Какво се случва с цените в България и има ли нагласи..
Община Варна обяви конкурс за старши юрисконсулт към дирекция „Правно-нормативно обслужване“. Минималните и специфични изисквания към кандидатите за заемане на длъжността са: степен на завършено образование – магистър в професионална област право. Необходим е още 1 година професионален опит или придобит ранг IV младши. Конкурсът за заемане на..
Бих казала, че днешният ден е много приятен, въпреки народните вярвания, че Зимният Симеон е един от най-лошите дни. Какво толкова може да се обърка? Да не чуете алармата. Да закъснеете за работа. Да разясните на шефа защо все на вас се случват подобни неща. Първото кафе да е като деня – горчиво и пълно с неосъществени планове. В порива си да..
Част от велопаркингите, които бяха изградени във Варна по проект „MOBISEC - мобилни инициативи за устойчиви европейски общности" на Черноморската Регионална Агенция за Развитие на Енергията, са демонтирани, установи проверка на Радио Варна. Става дума за четири от тях, разположени до Двореца на културата и спорта, Икономически университет,..
Институтът за развитие на публичната среда проведе днес кръгла маса, по време на която бяха обсъдени предложенията за промени в Изборния кодекс. Пет партии в парламента направиха предложения за промени в изборното законодателство, които включват създаване на преброителни центрове, отпадане на хартиеното гласуване, въвеждане на оптични сканиращи..
Предстои да се проведе най-старият конкурс за домашно вино във Варна, за 27-ми пореден път през тази година. На 16 февруари ще бъдат отличени победителите в различните категории. Но още от вчера кандидатите за участие дават своето вино под формата на мостри за оценка. Това каза за Радио Варна организаторът на конкурса през последните..