Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

250 петокласници се включиха във викторината „Ваканция здравей! Да играем безопасно!“

Снимка: ОД на МВР-Варна

Над 250 ученици от пети клас от десет училища във Варна премериха сили във викторината „Ваканция, здравей! Да играем безопасно!“, която се проведе в зала „Пленарна“ на Община Варна. Състезанието се организира в начало на лятната ваканция и в него децата демонстрираха познания по пътна безопасност. За подкрепа по време на състезанието в залата бяха представители на Детската педагогическа стая, Областната дирекция на МВР във Варна, сектор „Пътна полиция“, ЕЕН 112 и жандармерията. За участниците бяха осигурени награди и изненади.

"Мисията на събитието е от изключително значение, за да научим децата да се пазят, да посрещат различните ситуации в своето ежедневие и да реагират правилно на тях. Подрастващите са нашето бъдеще, нашето утре", подчертаха от Областната дирекция на МВР във Варна. Целта на събитието е да се създадат модели за безопасно поведение у децата и да се популяризира превантивната работа на полицейските служители.





Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
ВИЖТЕ ОЩЕ

Светът отбелязва Деня за безопасен интернет

Светът отбелязва за 23-и път Международния ден за безопасен интернет. Започнал като инициатива на Европейския съюз, денят отдавна излиза извън рамките му и вече се отбелязва в над 120 държави на всички континенти. Това е ден, в който общественото внимание се фокусира върху онлайн рисковете за деца и млади хора, и върху необходимостта родители,..

публикувано на 11.02.25 в 08:50

Пчелар: 2025-а ще е по-тежка за сектора от миналата година

10 февруари е Ден на пчеларя. От години се говори, че броят на пчелите в световен мащаб намалява, а изчезването им ще доведе до унищожаване на баланса на екосистемата и ще се засегне добивът на храни в световен мащаб.  Все по-трудно става на пчеларите и у нас, но за мнозина от тях това е вече начин на живот.  Димитър Димитров има 250 кошера в..

обновено на 10.02.25 в 19:32

Има и такава болница – напомнят с мартенски базар пациентите на психиатричната лечебница в Карвуна

Благотворителен базар с мартеници и сувенири, изработени от пациентите на Държавна психиатрична болница – Карвуна, очаква посетителите на Община Балчик в датите 25 и 26 февруари. Заедно с кутии за дарения, те ще бъдат разположени на двата входа – Информационно обслужване и Общинска данъчна служба. Пациентите в лечебното заведение към момента са 70..

публикувано на 10.02.25 в 17:12

Лесна работа: С чаша вино

На февруари най-много му отиват разговорите за вино и любов. Отдавна е така. Поне за малко, в чест на някоя празнична наздравица, отместваме поглед от политическите сериали, от силните притеснения за бюджета и грандиозните тревоги за парите в хазната. Макар че е интересно да гледаме колко кристално чисти в обществен план се представят хора,..

публикувано на 10.02.25 в 17:00

Коментар: Стабилокрация по български

Преди няколко години в Румъния измислиха нова дума, с която описват политическата си система. Тази дума е "стабилокрация". Тя е съчетание от думите стабилност и автокрация. Това е политическа система, при която определени елити, създали свои политически проекти, управляват години наред. Пуснали са пипала във всички системи и де факто притежават..

публикувано на 10.02.25 в 13:45

Варненски ученици сред победителите в конкурс на Националното космическо общество в САЩ

Екип от 12 български ученици от 11-и клас, сред които и варненски възпитаници, ръководен от Елица Павлова, спечели първо място сред участници от цял свят в престижния конкурс за проектиране на космическа колония, организиран от  Националното космическо общество  в САЩ,  съобщава БНР.  Тазгодишното издание на конкурса привлече повече от 9 хиляди..

публикувано на 10.02.25 в 10:50

Променя ли се трайно климатът във Варна?

Изминалият януари е бил най-топлият януари, измерван някога в света, по данни на европейската обсерватория "Коперник". По данни на НИМХ-Филиал Варна обаче не януари 2025, а този през 2023 година е бил най-топлият първи месец в годината досега за Варна, каза за Радио Варна синоптичката Венета Тодорова. По-топлите зими през последните..

публикувано на 10.02.25 в 10:36