Антоанета Попхлебарова е учител по английски език и от години обучава деца на различни възрасти, тя е и „майка“ на младежката благотворителна организация PTPI „Делфините“, участва в много инициативи, кампании, за да твори добро.
Неуморимият и дух я кара всеки ден да прави нещо ново - плете, шие, превръща стари дрехи и непотребни вещи в нови оригинални сувенири и предмети за бита.
Навярно затова децата обичат да учат и да се забавляват с нея. Искала е да стане актриса, но обожава професията си на учител. Намира и прилики между двата занаята.
Сега съм актриса всеки ден. Да си учител означава, че трябва през цялото време да искаш вниманието да е съсредоточено в теб, каза тя.
Днес тя празнува имен ден. Кръстена е на баба си Тонка. Другата й баба е Мария. Като дете шеговито подхвърлила на майка си, че е трябвало да я кръстят Мария - Антоанета. Майка й й отвърнала със същото чувство за хумор, че подходяща комбинация е и "Маратонка", разказа създателката на "Делфините".
За нея движеща сила е ентусиазмът. Следва убеждението, че човек трябва да се вълнува и възторгва от многообразието на живота.
Попхлебарова сподели, че се чувства много признателна на св. Антоний за закрилата, която вярва, че й дава. Винаги по време на пътешествия издирва дали в града, който посещава, има църква която носи неговото име.
Изпитва силна благодарност, за шанса в живота си, от който неразделна част е и организацията "Делфините". Последната кауза подпомогна социалното предприятие пекарна "Радост", която получи средства за ново оборудване.
Чуйте повече от разговора на Даниела Стойнова с Антоанета Попхлебарова:
10 февруари е Ден на пчеларя. От години се говори, че броят на пчелите в световен мащаб намалява, а изчезването им ще доведе до унищожаване на баланса на екосистемата и ще се засегне добивът на храни в световен мащаб. Все по-трудно става на пчеларите и у нас, но за мнозина от тях това е вече начин на живот. Димитър Димитров има 250 кошера в..
Благотворителен базар с мартеници и сувенири, изработени от пациентите на Държавна психиатрична болница – Карвуна, очаква посетителите на Община Балчик в датите 25 и 26 февруари. Заедно с кутии за дарения, те ще бъдат разположени на двата входа – Информационно обслужване и Общинска данъчна служба. Пациентите в лечебното заведение към момента са 70..
На февруари най-много му отиват разговорите за вино и любов. Отдавна е така. Поне за малко, в чест на някоя празнична наздравица, отместваме поглед от политическите сериали, от силните притеснения за бюджета и грандиозните тревоги за парите в хазната. Макар че е интересно да гледаме колко кристално чисти в обществен план се представят хора,..
Преди няколко години в Румъния измислиха нова дума, с която описват политическата си система. Тази дума е "стабилокрация". Тя е съчетание от думите стабилност и автокрация. Това е политическа система, при която определени елити, създали свои политически проекти, управляват години наред. Пуснали са пипала във всички системи и де факто притежават..
Екип от 12 български ученици от 11-и клас, сред които и варненски възпитаници, ръководен от Елица Павлова, спечели първо място сред участници от цял свят в престижния конкурс за проектиране на космическа колония, организиран от Националното космическо общество в САЩ, съобщава БНР. Тазгодишното издание на конкурса привлече повече от 9 хиляди..
Изминалият януари е бил най-топлият януари, измерван някога в света, по данни на европейската обсерватория "Коперник". По данни на НИМХ-Филиал Варна обаче не януари 2025, а този през 2023 година е бил най-топлият първи месец в годината досега за Варна, каза за Радио Варна синоптичката Венета Тодорова. По-топлите зими през последните..
На 10 февруари православната църква почита Св. Харалампий Магнезийски, свещеномъченик на вярата. Св. Харалампий е смятан за покровител на меда и пчеларите. А народът нарича този ден още Хараланбей, Араланбей, Чуминден, Харалапинден. Празникът остава в българската традиция като един от последните зимни празници. От този ден народът започвал да..