Националките до 18 години с първа тренировка

Автор:

Националният отбор за жени под 18 години направи първа тренировка като част от лагера за предстоящите участия в две първенства - Европейското (1-13 юли) и Балканснкото (18-22 юни). Селекционерът Антонина Зетова повика 19 състезателки, които се събраха днес в столичната зала "Христо Ботев". Именно там тимът ще тренира двуразово до 7 юни, когато ще пътува до Италия. На Апенините младите "лъвици" ще проведат три контроли срещу Италия в три последователни дни – 8, 9 и 10 юни.
Виктория Нинова (ЦСКА)
Мария Магдалена Недялкова (Марица Пловдив)
Балканиадата ще се проведе в Тирана (Албания) между 18 и 22 юни. България е в група А заедно с домакина, Румъния и Северна Македония. Шампионатът на Стария континент ще се проведе от 1 до 13 юли в Румъния и Гърция. Нашият тим е в Група II, която ще се играе в столицата на остров Крит – Ираклион. Съставът ни тръгва за Гърция на 29 юни, а първата среща е на 1 юли.
9 юли от 14:30 ч. срещу Унгария
На Европейското първенство за жени под 18 години участват 16 отбора, разделени на две групи по 8. Те ще играят по системата "всеки срещу всеки". Завършилите на първите места в потока се класират за Топ 4. В полуфиналите отборите от двете групи играят кръстосано (първия срещу втория).

Словения удържа натиска на датчаните

Словения и Дания завършиха 1:1 в в мач от група “H” на Евро 2024 на стадион “Мерседес-Бенц Арена” в Щутгарт. Кристиан Ериксен откри за "червения динамит" в 17-ата минута с прекрасно попадение.  През втората част словенците успяха да изравнят чрез Ерик Янжа в 77-ата минута.

публикувано на 16.06.24 в 22:49

Успех за Нидерландия на старта

Нидерландия победи Полша с 2:1 в първата среща от група “D” на Европейското първенство по футбол. Поляците поведоха чрез Адам Букса в 16-ата, а в 29-ата нападателят на Ливърпул Коди Гакпо изравни. Гол на резервата Ваут Вегхорст в 83-тата минута донесе успеха на нидерландците.

публикувано на 16.06.24 в 22:46

"Черно море Тича" спечели златото

Черно море Тича е шампион на България по баскетбол до 13 години. Победа срещу Р.спортист със 70-69 т в драма. До последно не се знаеше кой ще грабне титлата. Наказателни удари в последните секунди оставиха трофея в морската столица. Варненци защитиха отлич ието си от миналата година.

публикувано на 16.06.24 в 17:43

"Балкан" /Ботевград/ взе бронза във Варна ( ВИДЕО )

Отборът на Балкан Ботевград спечели бронзовите медали в шампионата по баскетбол при 13-годишните момчета. Те записаха победа в мача за третото място срещу състава на БУБА баскетбол със 77-69 т.

публикувано на 16.06.24 в 15:53

Сърбия срещу Англия във фокуса на европейското първенство по футбол

Европейското първенство по футбол в Германия ще продължи днес с нови три мача. В четвърта група, в Хамбург, от 16:00 часа, съперници ще бъдат съставите на Полша и Нидерландия.  Следващите два мача са от 3-та група. От 19 часа в Щутгарт - Словения - Дания. Един от отборите, сочени сред фаворитите за европейската титла - Англия, започва участието си на..

публикувано на 16.06.24 в 15:28

Англичаните потеглят на еврошампионата днес

Отборът на Англия започва участието си на Евро 2024. Т есе изправят срещу Сърбия на “Фелтинс Арена” в Гелзенкирхен. Срещата е от група “С” и започва в 22:00 часа. На предишното ЕП британците стигнаха до финала , където загуби на “Уембли” от Италия след изпълнение на дузпи. Сега “трите лъва” имат една единствена цел.-титлата.

публикувано на 16.06.24 в 09:42

Словения ще търси реванш срещу Дания

Словения и Дания днес играят първи мач на ЕП по футбол от 19.00 ч. Двата отбора се познават отлично, след като играха в една квалификационна група, а датчаните се представиха по-убедително. Тимът на Словения е устремен към първа победа на голям футболен форум.

публикувано на 16.06.24 в 09:40