Интегративната медицина разглежда човека като единство между дух, душа и тяло. Стремим се да намерим истинската причинав нашата дейност за заболяването, което понякога може да бъде сгрешен мисловен модел или емоционален модел, съчетано состаналата терапия. Не сме отделени от общия процес на терапия, на балансиране, а сме част от цялостния процес на лечение. Това заяви д-р Стефи Недевска, която е сред организаторите и лектор на фестивала „Здравей, здраве“, за първи път гостуващ на Международната изложба за медицина, стоматология и фармация „Медикус, денто, галения“ в Международен панаир Пловдив.
Д-р Недевска подчерта, че методът на интегративната медицина е все още е много нов. За първи път на фестивала през април 25% от лекторите са говорили за интегративна медицина, а по света методът е известен отдавна и в Америка съществуват дори клиники. Според д-р Недевска опитът може да бъде почерпан, но когато се търсят примери "отвън", те винаги трябва да бъдат интегрирани към нашите условия. Като лекари, съзнаващи отговорността си към пациентите, които лекуват, фокусът на усилията им трябва да бъде насочен към цялостното изцеление и партньорството между лекуваните, които също трябва да бъдат съпричастни към процеса на тяхното лечение.
Най-сериозният проблем, с който лекарите се сблъскват, е създаденият негативизъм към здравната система, заяви д-р Недевска. Дали ще прилагаш природосъобразни методи или традиционно лечение, е без значение за резултата на лечението, ако то е трайно и окончателно. Въпросът е преминаването на процеса на осъзнатост, че болестта не е несъвършенство на човешкото тяло, а част от пътя на лечението. Болестта дава много информация за това, как израстваме, къде са нашите недостатъци и това се отнася до всички части на обществото. Днес искаме да заявим, че нас ни има и който има нужда от нас, може да ни намери. Това, което правим, е законосъобразно, разбираме каква е рамката, както и сложността, в която се намира както лекарят, така и пациентът при избора на една или друга терапия, подчерта д-р Стефи Недевски. Повече чуйте от звуковия файл. .
Тази седмица слушаме истории, разказани от журналиста от БНТ Пловдив Димитър Димитров. Репортер, който се чувства еднакво сигурен когато отразява инциденти, протести, избори, военни и исторически събития, но и когато говори с рибари и ловци, които го покоряват с колорит и автентичност. Идва от Велико Търново и остава в Пловдив, реализирал своето..
Балканите бойкотират големите вериги магазини. Протестът срещу високите цени и ниския стандарт на живот започна от Хърватия и премина в Босна и Херцеговина, Черна гора и Северна Македония. Бойкот се подготвя и в Гърция на 19 февруари, а у нас той е насрочен за идния четвъртък – 13 февруари. Какво се случва с цените в България? До какво ще..
Затварянето на дървопреработвателни предприятия, сред които и най-големият в региона завод за целулозна хартия в Стамболийски, води до криза в горския сектор и пазара на дървесина. Защо по-голямата част от дървесината вече се внася от други държави в Европа? Какво се случва в горския сектор у нас? Според проф. Васил Живков, председател на УС на..
Според ВМРО, съществува организирана престъпна група между държавата и големите търговски вериги. От организацията подчертават, че правителството има интерес от много високите цени на хранителните стоки в България. В интервю за Радио Пловдив по темата Александър Сиди от ВМРО беше категоричен, че "цените в големите търговски вериги у нас са..
Скъпи ли са храните в магазините? Възможно ли е и е в условията на пазарна икономика да има контрол върху цените? Какво мислят пловдивчани за инициативата за бойкот на магазините в определен ден, която започна от Хърватия и се разпространи в редица страни на Балканите, а у нас организации призоваха гражданите да се въздържат от покупки на 13 февруари в..