Правителството отпусна над 2 млн. лв. за инфраструктурни проекти в три пловдивски общини - Раковски, Родопи и Марица.
В Раковски ще се ремонтират две улици в кварталите Секирово и Генерал Николаево, обясни кметът Павел Гуджеров. В момента те са на черна настилка, предстои цялостната им рехабилитация и изграждане на тротоари и зелени площи. Проектът е готов, в момента тече обществена поръчка за избор на изпълнител, уточни Гуджеров. Той допълни, че ремонтът ще започне вероятно през пролетта, когато времето е добро и температурите трайно са над 5 градуса. Очакването е до септември догодина новите улици да са готови, подчерта кметът на Раковски.
С отпуснатите от правителството 420 хиляди лева на община „Родопи“ ще се укрепи свлачище в село Извор, обясни кметът Пламен Спасов. Свлачището е почти в центъра и ако бъде изпуснато, има опасност от пропадане на пътя, а това ще създаде проблем с достъпа до къщите в горната част на селото и обособената над него вилна зона. Аварийното укрепване на свлачището ще започне вероятно през пролетта на следващата година, обясни Пламен Спасов.
Кметът на община „Марица“ Димитър Иванов се оказа в най – голямо неведение за това колко пари е отпуснало правителството и за какво трябва да се харчат те. Той подчерта, че не е получил черно на бяло министерското постановление затова не знае по кое негово искане е отпуснатото финансиране.
Добре запозната с решението на правителството се оказа председателката на Общински съвет „Марица“ Гергана Трендафилова. Тя обясни, че отпуснатите пари са обещани още по време на местните избори. Те са за изграждане на детска ясла в село Рогош, Тя ще е на два етажа и ще е за над 30 деца в две групи - от 10-месечна до 3-годишна възраст. Проектът е готов, общината има готовност за първа копка още през януари.
Финансирането е жест на правителството към малките общини, смята кметът на Раковски Павел Гуджеров. По думите му, това е еднократно действие, насочено към хората от по - малките населени места, които се нуждаят от подкрепата на държавата.
Коя община колко пари получава и къде ще бъдат вложени те - чуйте в прикачения звуков файл.
Тази седмица слушаме истории, разказани от журналиста от БНТ Пловдив Димитър Димитров. Репортер, който се чувства еднакво сигурен когато отразява инциденти, протести, избори, военни и исторически събития, но и когато говори с рибари и ловци, които го покоряват с колорит и автентичност. Идва от Велико Търново и остава в Пловдив, реализирал своето..
Балканите бойкотират големите вериги магазини. Протестът срещу високите цени и ниския стандарт на живот започна от Хърватия и премина в Босна и Херцеговина, Черна гора и Северна Македония. Бойкот се подготвя и в Гърция на 19 февруари, а у нас той е насрочен за идния четвъртък – 13 февруари. Какво се случва с цените в България? До какво ще..
Затварянето на дървопреработвателни предприятия, сред които и най-големият в региона завод за целулозна хартия в Стамболийски, води до криза в горския сектор и пазара на дървесина. Защо по-голямата част от дървесината вече се внася от други държави в Европа? Какво се случва в горския сектор у нас? Според проф. Васил Живков, председател на УС на..
Според ВМРО, съществува организирана престъпна група между държавата и големите търговски вериги. От организацията подчертават, че правителството има интерес от много високите цени на хранителните стоки в България. В интервю за Радио Пловдив по темата Александър Сиди от ВМРО беше категоричен, че "цените в големите търговски вериги у нас са..
Скъпи ли са храните в магазините? Възможно ли е и е в условията на пазарна икономика да има контрол върху цените? Какво мислят пловдивчани за инициативата за бойкот на магазините в определен ден, която започна от Хърватия и се разпространи в редица страни на Балканите, а у нас организации призоваха гражданите да се въздържат от покупки на 13 февруари в..