Денят на розовата фланелка тази година ни отвежда в Панагюрище, където в Световния ден за борба с тормоза в училище има серия акции на общинската администрация.
Местна комисия за борба срещу противообществените прояви на малолетните и непълнолетните съвместно с Български младежки червен кръст /БМЧК – Панагюрище/, ще проведат кампания в училищата от цялата община.
Деня на розовата фланелка по традиция се отбелязва в последната сряда на месец февруари. Планирането, организацията и провеждането му се осъществяват с активната подкрепа на учителите, родителите и учениците от прогимназиален курс в общината.
От Местната комисия са поставили информационни афиши, с които приканват всички да се включат в предстоящото отбелязване на деня и да се запознаят с неговия смисъл. Организаторите са планирали да раздадат на всички прогимназиални учители, желаещи да се включат, розова фланелка с позитивен слоган, за да бъдат всички те посланици на каузата, в качеството си на будители и пример за подражание на възпитаниците си.
Сред учениците ще бъдат разпространени брошури с информация за това от къде и как тръгва инициативата, както и колко е важно да се обединим около недопускането на тормоз в училище.
Евгения Загорска, секретар на комисията ни запознава с инициативите. Може да чуете повече от звуковия файл по темата.
В Пловдив също се провеждат поредица иницативи по повод Световния ден против тормоза в училище. 120 деца от училище "Никола Вапцаров" ще изпишат с телата си посланието “Не на тормоза”. В други две училища - арменското и "Княз Александър I" ще се проведат беседи за агресията в училище. Униформени и психолог от Детска педагогическа стая в Четвърто районно управление ще коментират с ученици от шести и седми клас отговорностите на децата и законовите разпоредби, а представители наклуб по бойни изкуства ще демонстрират умения. С участието си в кампанията “Заедно срещу насилието” пловдивската полиция подкрепя родители, учители и деца в борбата срещу тормоза и агресията сред подрастващите.
Тази седмица слушаме истории, разказани от журналиста от БНТ Пловдив Димитър Димитров. Репортер, който се чувства еднакво сигурен когато отразява инциденти, протести, избори, военни и исторически събития, но и когато говори с рибари и ловци, които го покоряват с колорит и автентичност. Идва от Велико Търново и остава в Пловдив, реализирал своето..
Балканите бойкотират големите вериги магазини. Протестът срещу високите цени и ниския стандарт на живот започна от Хърватия и премина в Босна и Херцеговина, Черна гора и Северна Македония. Бойкот се подготвя и в Гърция на 19 февруари, а у нас той е насрочен за идния четвъртък – 13 февруари. Какво се случва с цените в България? До какво ще..
Затварянето на дървопреработвателни предприятия, сред които и най-големият в региона завод за целулозна хартия в Стамболийски, води до криза в горския сектор и пазара на дървесина. Защо по-голямата част от дървесината вече се внася от други държави в Европа? Какво се случва в горския сектор у нас? Според проф. Васил Живков, председател на УС на..
Според ВМРО, съществува организирана престъпна група между държавата и големите търговски вериги. От организацията подчертават, че правителството има интерес от много високите цени на хранителните стоки в България. В интервю за Радио Пловдив по темата Александър Сиди от ВМРО беше категоричен, че "цените в големите търговски вериги у нас са..
Скъпи ли са храните в магазините? Възможно ли е и е в условията на пазарна икономика да има контрол върху цените? Какво мислят пловдивчани за инициативата за бойкот на магазините в определен ден, която започна от Хърватия и се разпространи в редица страни на Балканите, а у нас организации призоваха гражданите да се въздържат от покупки на 13 февруари в..