Първото сиропиталище в България се превръща в Комплекс за ранно детско развитие. Приключват ремонтите на двата етажа от бившия дом за деца, лишени от родителски грижи "Рада Киркович" в Пловдив. Инциативата е на фондация "За нашите деца" и община Пловдив.
През месец май бяха събрани 146 300 лв. за създаването на Комплекса. Те се получиха като дарение от представители на бизнеса и на местната власт. Съветниците с 30 гласа "за", 0 "против" и 14 "въздържали се" приеха предложението от бюджета на Община Пловдив да се дарят 100 000 лева на фондация „За нашите деца“. Средствата са необходими за строително-ремонтни дейности в бившата сграда на дома. С тях ще се закупи и специализирано оборудване и ще бъде създадена достъпна среда за подрастващите.
"Общината винаги ще застава зад такива инициативи", декларира кметът Здравко Димитров, който е патрон на бъдещия Музей на деинституционализацията, който фондацията създава.
Заместник-кметът с ресор "Спорт, младежки дейности и социална политика" Георги Титюков каза, че 331 346 лв. са само за ремонт, също 92 000 лв. за рампа и стълбище, и 262 000 лв. за обзавеждане и оборудване. Това са инвестициите, чрез дарения от фондация "За нашите деца" до момента в новия център.
Комплексът ще обединява няколко отделни звена в подкрепа на оптималното развитие на децата и техния потенциал и ще осигурява подкрепа за сигурна семейна среда.
Радио Пловдив подкрепи кампанията за набиране на средства за ремонт на бившия дом, където врати ще отвори Комплекс за ранно детско развитие от 1 август. За подкрепа можете да научите от сайта: https://www.detebg.org/bg/plovdiv/.
Мария Мадарова - административен мениджър на фондация "За нашите деца" в Пловдив разказва за проекта. Повече може да чеуте от звуковия файл по темата.
Тази седмица слушаме истории, разказани от журналиста от БНТ Пловдив Димитър Димитров. Репортер, който се чувства еднакво сигурен когато отразява инциденти, протести, избори, военни и исторически събития, но и когато говори с рибари и ловци, които го покоряват с колорит и автентичност. Идва от Велико Търново и остава в Пловдив, реализирал своето..
Балканите бойкотират големите вериги магазини. Протестът срещу високите цени и ниския стандарт на живот започна от Хърватия и премина в Босна и Херцеговина, Черна гора и Северна Македония. Бойкот се подготвя и в Гърция на 19 февруари, а у нас той е насрочен за идния четвъртък – 13 февруари. Какво се случва с цените в България? До какво ще..
Затварянето на дървопреработвателни предприятия, сред които и най-големият в региона завод за целулозна хартия в Стамболийски, води до криза в горския сектор и пазара на дървесина. Защо по-голямата част от дървесината вече се внася от други държави в Европа? Какво се случва в горския сектор у нас? Според проф. Васил Живков, председател на УС на..
Според ВМРО, съществува организирана престъпна група между държавата и големите търговски вериги. От организацията подчертават, че правителството има интерес от много високите цени на хранителните стоки в България. В интервю за Радио Пловдив по темата Александър Сиди от ВМРО беше категоричен, че "цените в големите търговски вериги у нас са..
Скъпи ли са храните в магазините? Възможно ли е и е в условията на пазарна икономика да има контрол върху цените? Какво мислят пловдивчани за инициативата за бойкот на магазините в определен ден, която започна от Хърватия и се разпространи в редица страни на Балканите, а у нас организации призоваха гражданите да се въздържат от покупки на 13 февруари в..