Размер на шрифта
Българско национално радио © 2024 Всички права са запазени

Започна лятната академия на фондация "Заедно в час"

| обновено на 27.07.21 в 08:58

“Кулинарни експерименти” и “Създаване на приказки” са част от заниманията в тазгодишното издание на лятната занималня на фондация „Заедно в час“.

Единадесетото издание на лятната академия започна днес и продължава в рамките на три седмици до 12 август. За второ лято заниманията в академията се провеждат изцяло онлайн, заради пандемията от коронавирус. Това обаче позволява записването на ученици от цялата страна и дори чужбина.

Учениците, включени в академията, са от 1-ви до 12-ти клас. 55 от общо 600 са от Пловдив, а 30 са от чужбина. Сред тях има ученици, които живеят в различни държави в Европа, САЩ, Обединени арабски емирства и Китай.

Основна цел на академията е да осигури летни занимания за учениците, да повиши мотивацията им за учене и да подобри подготовката им по изучаваните предмети. Заради пандемията от COVID-19 ще бъде обърнато специално внимание на затвърждаване на знанията, придобити по време на дистанционното обучение и подготовка за следващата учебна година. 

По време на академията за първи път тази година родителите имат възможност сами да избират дали да запишат децата си в класа, който завършват в момента или класа, който им предстои да учат от септември. Целта е учениците да могат да наблегнат повече на запълване на пропуски от тази учебна година или на подготовка за следващата.

В академията са включени още тематични дни и клубове по интереси, водени от ученици и учители. В тях учениците могат да разказват и обучават своите връстници по определена тема с подкрепата на учители. Сред клубовете тази година ще има “Кулинарни експерименти”, “Създаване на приказки”, “Икономика за всеки”, “Светът през моя обектив” и много други.

Заниманията по време на триседмичната академия са в рамките на 4 учебни часа, от 9:30 до 12:30, а в следобедните часове учениците ще могат да участват в други безплатни занимания като специални работилници за четене с разбиране през игри, програмиране и разработка на игри.



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
Още от категорията

Средното образование се нуждае от цялостна реформа

Ниски резултати на учениците по български и математика, огромен дял на частните уроци, неудовлетворени родители и университетски преподаватели, сериозни разлики в образователното ниво на хората от различните региона на страната, лошо управление на политиките в образователната система. Това са само част от констатациите на одиторите на..

публикувано на 23.07.24 в 10:24

Няма шанс за правителство с трети мандат, ще има избори

Президентът Румен Радев е изправен пред много сложно решение. Затова смятам, че той ще връчи третия проучвателен мандат за съставяне на правителство на БСП. Това заяви в инетрвю за Радио Пловдив политологът и университетски преподавател доцент Татяна Буруджиев. Тя подчерта, че хората, които се явяват на избори търсят доверието на..

публикувано на 23.07.24 в 09:52

Продължава тенденцията да има повече от 1 пожар на ден в "Столипиново"

Последните огнища на пожари в Пловдивска област са угасени към днешна дата. Последните 2 дни са доста по-спокойни, за разлика от предходните дни, съобщи в предаването "Точно днес" директорът на пловдивската пожарна старши комисар Васил Димов . Той разказа, че са имали над 50 сигнала за пожари за денонощие, докато след падналите валежи те са спаднали..

публикувано на 23.07.24 в 09:00

"Пясъчник" пресъхва, умира риба. Има ли риск и за поливния сезон?

Язовир „Пясъчник“ драстично намалява обема си, поради което рибата в него измира и това може да доведе до екологична катастрофа, алармират от Риболовното сдружение „Олимпик 2002“.   При капацитет от над 200 кубически метра, в язовирасега има едва 14 кубичиски метра вода. В писмо до министъра на екологията и до пловдиските поделения на..

публикувано на 22.07.24 в 11:25

Президентът е объркан за връчването на третия мандат

"След толкова много поредни избори може да се спори, дали има преформатиране на политическата система. Основните полюси остават същите и динамиката на системата се определя около отношенията на тези полюси в рамките на политическата ситуация.  От друга страна, си спомнете как изглеждаше пейзажът след протестите от 2020 г., когато имаше поява на нови..

публикувано на 22.07.24 в 10:50