Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Педагозите да се ваксинират, да пазят себе си и децата

Всеки участва във ваксинационната кампания, въпреки че се провежда от държавата

Новите мерки, протестите на част от бизнеса, ваксините и как децата ще започнат новата учебна година без маски от 1 до 4 клас, а за по-големите те ще са задължителни в час. 

Коментираме с Даниел Георгиев, студент V курс в Медицински университет - Пловдив, създател на фейсбук страницата "Коронавирус информация" и групата "Ваксини". Тримата заедно с д-р Христиана Бацелова и д-р Цветелина Великова вече втора година дават актуални факти и отговарят на потребителите на социалната мрежа.

Даниел Георгиев каза, че тази вълна има засягане на по-млади хора от 20 до 30 години, вече няма категорична насоченост към възрастните, но най-опасното е, че се засягат децата. 

"Да, коронавирусът може да бъде изкаран и леко, но въпреки това трябва да бъдем много внимателни", посъветва Георгиев. 

"Проблемът с училищата е комплексен, защото те са задължителни. Там децата не само научават знания, но се и социализират. Според нас е важно да се ваксинират педагозите, така те се пазят, но опазват и децата", смята Даниел Георгиев. 

"Нямаме критичност към информацията за ваксините и това води до най-ниско ниво на ваксинации в България, от целия Европейски съюз", посочи авторът на medicalnews.bg. 



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
Още от категорията

"Добро утро, ден!" с журналиста от БНТ Димитър Димитров

Тази седмица слушаме истории, разказани от журналиста от БНТ Пловдив Димитър Димитров. Репортер, който се чувства еднакво сигурен когато отразява инциденти, протести, избори, военни и исторически събития, но и когато говори с рибари и ловци, които го покоряват с колорит и автентичност. Идва от Велико Търново и остава в Пловдив, реализирал своето..

обновено на 08.02.25 в 07:15

В Гърция цените на основните храни са с поне 30% по-ниски

Балканите бойкотират големите вериги магазини. Протестът срещу високите цени и ниския стандарт на живот започна от Хърватия и премина в Босна и Херцеговина, Черна гора и Северна Македония. Бойкот се подготвя и в Гърция на 19 февруари, а у нас той е насрочен за идния четвъртък – 13 февруари. Какво се случва с цените в България? До какво ще..

публикувано на 07.02.25 в 16:06

В дърводобива ножът е опрял да кокала, нужни са спешни мерки

Затварянето на дървопреработвателни предприятия, сред които и най-големият в региона завод за целулозна хартия в Стамболийски, води до криза в горския сектор и пазара на дървесина. Защо по-голямата част от дървесината вече се внася от други държави в Европа? Какво се случва в горския сектор у нас?  Според проф. Васил Живков, председател на УС на..

публикувано на 07.02.25 в 15:12

Държавата може са спре грабежа на големите вериги, стига да иска

Според ВМРО, съществува организирана престъпна група между държавата и големите търговски вериги. От организацията подчертават, че правителството има интерес от много високите цени на хранителните стоки в България. В интервю за Радио Пловдив по темата Александър Сиди от ВМРО беше категоричен, че  "цените в големите търговски вериги у нас са..

публикувано на 07.02.25 в 15:04

Пловдивчани и "за", и "против" бойкота на 13 февруари

Скъпи ли са храните в магазините? Възможно ли е и е в условията на пазарна икономика да има контрол върху цените? Какво мислят пловдивчани за инициативата за бойкот на магазините в определен ден, която започна от Хърватия и се разпространи в редица страни на Балканите, а у нас организации призоваха гражданите да се въздържат от покупки на 13 февруари в..

публикувано на 07.02.25 в 12:28