Дават се някои определения, като „Виртуален свят“, като някои популярни компютърни игри, само че много по-реалистично и с усещащо се лично присъствие в един такъв виртуален свят.
Доколко това е нещо далечно и реално осъществимо в близко бъдеще?
Никой не знае какво точно ще е това. По-скоро ще е нещо далечно, защото съм почти сигуен, че няма как то да се реализира в следващите 10-15 г. и дори съм още по-скептичен – коментира IT експертът Димитър Ганчев.
Никога досега не се е случвало точно това, което някой е предсказал. Ние със сигурност след 10-15 г . ще сме свидетели на някакви различни начини на общуване, различни от сегашните, убеден е Димитър Ганчев.
Доколко виртуалната реалност е нещо като концептуален проект?
В момента има в известна степен такава виртуална реалност – някои от игрите са пример за това. Но, дали един ден ще имаме желанието да ползваме тази технология, е друг уместен въпрос. Защото визионерите понякога не могат да си представят какво точно искат хората, макар чу умеят добре да си представят възможностите на самата технология.
Дали след 10 г. ще се налага да правим някои неща, които вършим сега – например онлайн срещи и други подобни виртуални събития - това също не се знае. Убеден съм, че никой няма да познае каква точно ще бъде мрежата на бъдещето, но със сигурност някой трябва да започне работа по това.
Самата Мрежа вече е все по-глобална, отколкото социална. Става ли комерсиалният интерес, който я движи, вече застрашително опасен за хората?
Бизесът няма такава отговорност - да мисли за това. В реалния свят все пак имаме реалности, опори, за които да се уловим, докато във виртуалния няма да има нищо истинско – само имитации.
Очертава се и голямо поле за конспиративни теории, понеже няма да сме в състояние да различим истинското от фалшивото, а от там постепенно и да различаваме доброто от злото – смята IT експертът Димитър Ганев.
Тази седмица слушаме истории, разказани от журналиста от БНТ Пловдив Димитър Димитров. Репортер, който се чувства еднакво сигурен когато отразява инциденти, протести, избори, военни и исторически събития, но и когато говори с рибари и ловци, които го покоряват с колорит и автентичност. Идва от Велико Търново и остава в Пловдив, реализирал своето..
Балканите бойкотират големите вериги магазини. Протестът срещу високите цени и ниския стандарт на живот започна от Хърватия и премина в Босна и Херцеговина, Черна гора и Северна Македония. Бойкот се подготвя и в Гърция на 19 февруари, а у нас той е насрочен за идния четвъртък – 13 февруари. Какво се случва с цените в България? До какво ще..
Затварянето на дървопреработвателни предприятия, сред които и най-големият в региона завод за целулозна хартия в Стамболийски, води до криза в горския сектор и пазара на дървесина. Защо по-голямата част от дървесината вече се внася от други държави в Европа? Какво се случва в горския сектор у нас? Според проф. Васил Живков, председател на УС на..
Според ВМРО, съществува организирана престъпна група между държавата и големите търговски вериги. От организацията подчертават, че правителството има интерес от много високите цени на хранителните стоки в България. В интервю за Радио Пловдив по темата Александър Сиди от ВМРО беше категоричен, че "цените в големите търговски вериги у нас са..
Скъпи ли са храните в магазините? Възможно ли е и е в условията на пазарна икономика да има контрол върху цените? Какво мислят пловдивчани за инициативата за бойкот на магазините в определен ден, която започна от Хърватия и се разпространи в редица страни на Балканите, а у нас организации призоваха гражданите да се въздържат от покупки на 13 февруари в..