Проблемът с Омикрон е, че той е "нагъчкан с мутации към региона, който отключва клетките", специфичния протеин, към който са насочени ваксините и антителата, които се използват в лекарствата.
Нашето общество трябва да разбере, че "девствената популация", хората, които не са ваксинирани са най- застрашени. Това, според професор Момеков, трябва да се осъзнае от по- интелигентните хора, а по- неинтелигентните трябва да бъдат убедени, че е така. Но учените не са пиар специалисти, има нужда от стройна кампания, в една посока, при това като се вземат предвид специфичните български особености.
Ние сме свикнали да шофираме с фалшива книжка, да работим с фалшива диплома, да правим нещата проформа. А докато е така, ще живеем проформа.
Правителственият сектор не се възползва от това, което му дават социалните мрежи като мускули. Там са само антиваксъри.
Проф. Момеков прогнозира, че в най- скоро време в Европа ще бъде разрешено лекарство срещу Ковид, задава се още една таблекта. Но преговорите, които се водят с правителствата е за 10 млн. дози, което е крайно недостатъчно и примерно в нашата страна ще разполагаме с няколко хиляди дози за най- рисковите хора. При това от 50% в началото на проучването, до края му лекарството показва 30% протекция. Това на този етап не са чудодейни средства, подчерта ученият.
Що се отнася до промяната на ваксините към Омикрон, то това ще отнеме не малко време и не бива да се изчаква, а да се поставят ваксините, кавито са сега, за да предпазват от тежко разболяване и смърт.
България за пръв път ще има здравен министър, специалист по фармация, отбеляза Георги Момеков и сподели, че има огромни очаквания от проф. Асена Сербезова, защото тя е един много сериозна кариера и биография, тя е от хората, "които сами са се направили, никой не я побутвал".
Цялото интервю можете да чуете в прокачения звуков файл.
Мерки за подобряване на дисциплината в училище и за по-активното участие на родителите в тези усилия предлага Синдикат "Образование" към КТ "Подкрепа". Те включват по-активното участие на родителите в тези усилия. "През последните няколко години анализирахме, че ситуацията в българските училища е много трудна по отношение на мотивацията на..
Няма причина токът да се спонсорира от държавата, тъй като никои не е направил нещо, което следва да бъде компенсирано. Компенсационни действия се предприемат, когато определени субекти предприемат действия в полза на държавата или по задължение, което държавата им е вменила да изпълнят. Това коментира Никола Янков, съдружник във..
За протестите от близкото минало и протестите днес говорим в програма "Ден след ден " на 10 януари. На тази дата през 1997 година е кулминацията на протестите срещу правителството на БСП, а площадът пред парламента става арена на сблъсъци и напрежение. Разговаряме с участник в тогавашните протести, а и в днешните - настояващи за правосъдна реформа..
Компенсирането на бизнеса за цената на тока би помогнало, но за да бъдем конкурентни са необходими трайни решения и затова трябва да помислим за дългосрочни мерки. Това коментира изпълнителният директор на Тракия икономическа зона Пламен Панчев. Според него една от пречките са прекалено многото регулации, които има в Европа. По думите му..
С дефицити влезат в 2025 година голяма част от театрите в страната и това демотивира трупите, не позволява обогатяване на репертоара, притеснява публиката и злепоставя културните институти пред техните зрители и партньори - затова са единодушни директорът на Кукления театър Пловдив Петър Влайков и на Родопския драматичен театър "Николай Хайтов" Мариан..