„Смятам обаче, че тази спаситена операция е безнадеждно закъсяла, защото още преди година, две дори, беше ясно, че мандатът( на кмета) няма да бъде изпълнен, както беше замислен и той отиваше към провал“, добави Минчев.
Той припомни, че преди няколко месеца пловдивската структура на ГЕРБ и общинските съветници започнаха да се противопоставят на някои решения на кмета. Това, според Любомир Минчев, също е било опит за спасителни действия от тяхна страна.
„Реакцията на Бойко Борисов е опит да се спасят местните избори, това е ясно, само че заради имиджовите вреди, които бяха нанесени, се съмнявам в успеха на тази спасителна операция“, каза още Любомир Минчев.
Според него проблемът е заложен още през 2015 година, когато Здравко Димитров излезе като кандидат за кмет от Реформаторския блок срещу кандидат на ГЕРБ.
„След това той получи номинация за кмет през 2019 година и тогава казах, че когато един политически труп бъде номиниран, катастрофата е неизбежна. Кандидатурата му бе наложена от лидера на ГЕРБ. Това е, грешката е на Бойко Борисов тогава“. Сега той се опитва по някакъв начин да я изтрие, но това е невъзможно“, добави журналистът.
Любомир Минчев коментира и последните реакции на Здравко Димитров:
„Когато си кмет, поемаш и активите, и пасивите. Знаеш какво те очаква, знаеш за разочарованията и за битките, които трябва да водиш. Здравко Димитров не ги проведе, както би трябвало да ги проведе един кмет. Не се опълчи на олигархията в Пловдив, направи куп грешки. И сега, да се оправдава с някакво наследство или че някой те е накиснал някъде, не е красиво“
Според Минчев сценариите оттук нататък са няколко:
„Или кметът ще управлява на инат, или ще има някакви мнозинства, които ще се формират и чрез тях ще минават решения, важни за града. Но не смятам, че групата на ГЕРБ ще застане срещу всяко решение на кмета“.
Голяма част от представителтие в българския парламент разчистват пътя на "Горския" и установяване на полуавторитарна диктатура, коментира историкът проф. Милко Паланурски, изследвател на политическите процеси и конституционализма в България. Според него все повече играчи работят за това да се провали парламетаризма. Онези, които искат да пазят..
Повторението е баща на затъпяването . С т ази част от българската поговорка „Повторението е майка на знанието и баща на затъпяването” политологът доц. Петър Чолаков описа ситуацията в 51-то Народно събрание, което и днес не можа да си избере председател. Пред Радио Пловдив Чолаков обобщи: Циркът е пълен! По думите му, този..
Има шанс в рамките на този парламент да се състави правителство, смята политологът Ружа Смилова. По думите й има огромна умора у политическите партии и у гражданите и тя очаква да бъдат направени усилия за формирането му. "Но не очаквам да се реализира желанието на Бойко Борисов да бъде премиер, защото евентуалните коалиционни партньори на ГЕРБ не биха..
На 14 ноември Светът отбелязва Ден за борба с диабета. Хроничното заболяване придобива мащабите на световна епидемия – от него страдат над 360 милиона души. Всеки 10 секунди двама души се разболяват от диабет, а един човек умира от това заболяване. Годишно 7 милиона души се разболяват от диабет, от тях 70 000 са деца. В тази връзка и в знак на..
Политиката днес е лош театър, разиграван от лоши актьори в лоша пиеса, кометрира социологът Мира Радева. Най- лошото е, че той не дава усещане за довере и перспектива. Основната причина, според Радева, е самата политическа система, която е незряла. Тя е създадена след 89-та година като запазва отношенията отпреди това - да се уповаваме на една личност,..