Близо 20 000 гости се очакват за Празника на златоградското чеверме, който започва днес и ще продължи до 7 май. Традиционният празник се организира обичайно в началото на май, но тази година съвпада с Гергьовден.
Хиляди гости от страната и съседна Гърция се очакват за ежегодния фестивал в родопския град. Програмата ще започне днес с пресъздаване на празничната обредност с участието на деца от Златоград и фолклорен концерт на Валентина Кутлева, Даниел Караасенов, Роман Романов и Иван Гюнелиев.
Над 100 чевермета ще бъдат завъртяни утре в централния парк на родопския град. Организаторите обещават, че ще представят автентичното приготвяне на стотици чевермета и традиционни златоградски ястия.
Тържественото откриване на празника на чевермето е предвидено за 10.30 ч. в събота, с изпълнение на оркестър "101 кабагайди".
На 7 май празникът ще продължи с гайдарско надсвирване и надиграване с участието на самодейни танцови състави. Концерти на известни български изпълнители ще звучат и през 3-те фестивални дни.
Всички хотели в общината са заети за традиционния празник на златоградското чеверме.
Празници ще има и в общините Баните, Борино и Девин.
Интервю с кмета на Златоград Мирослав Янчев може да чуете от прикачения звуков файл.
Балканите бойкотират големите вериги магазини. Протестът срещу високите цени и ниския стандарт на живот започна от Хърватия и премина в Босна и Херцеговина, Черна гора и Северна Македония. Бойкот се подготвя и в Гърция на 19 февруари, а у нас той е насрочен за идния четвъртък – 13 февруари. Какво се случва с цените в България? До какво ще..
Затварянето на дървопреработвателни предприятия, сред които и най-големият в региона завод за целулозна хартия в Стамболийски, води до криза в горския сектор и пазара на дървесина. Защо по-голямата част от дървесината вече се внася от други държави в Европа? Какво се случва в горския сектор у нас? Според проф. Васил Живков, председател на УС на..
Според ВМРО, съществува организирана престъпна група между държавата и големите търговски вериги. От организацията подчертават, че правителството има интерес от много високите цени на хранителните стоки в България. В интервю за Радио Пловдив по темата Александър Сиди от ВМРО беше категоричен, че "цените в големите търговски вериги у нас са..
Скъпи ли са храните в магазините? Възможно ли е и е в условията на пазарна икономика да има контрол върху цените? Какво мислят пловдивчани за инициативата за бойкот на магазините в определен ден, която започна от Хърватия и се разпространи в редица страни на Балканите, а у нас организации призоваха гражданите да се въздържат от покупки на 13 февруари в..
Въможен ли е бюджет за 2025 година с дефицит до 3% от брутния вътрешен продукт (БВП), без увеличаване на данъци, без въвеждане на нови и без намаляване на разходите, свързани с важни инвестиционни, структуроопределящи проекти, каквато заявка даде Министерство на финансите. Според икономиста Кольо Парамов страната в момента се намира в "режим на..