Това дава ли самочвуствие за успешен първи мандат, като оценка на хората?
- Със сигурност, затова е тази преднина още на първия вот – поласкан е спечелилият кметската надпревара.
Местните избори са доста по-различни от парламентарните – тук самите партии нямат толкова тежест, колкото имат личностите и избирателите го показват - подчерта Николай Митков.
За първи път изпитвам усещането да предадеш властта сам на себе си, вълнуващо е. Избран с втори мандат е много задължаващо и предявява големи отговорности. Освен това няма как да се оправдаем със своя предшественик! (смее се).
Хората живеят с мисълта, че от кмета зависи всичко, а това просто не е така. И по Конституция не е устроено така, нещата основно зависят от Общинския съвет. Но кметовете по места се стараят да оправдаят очакванията на жителите, а те са винаги високи.
Село Драгойново влезе в новините с ярка проява на „изборен туризъм“ – при регистрирани 202-ма постоянни жители, изведнъж изскочиха нови 122-ма по настоящ адрес, при това с удобно изчислен срок за уседналост, за да имат законно право на гласуване в селото. Как стана това?
Законодателят трябва да се погрижи това да се прекрати или поне да се ограничи. Не може външни хора да решават съдбата на живеещите в дадено населено място. Тази неуредица се случи на много места и се нуждае от поправка - настоя кметът на Първомай.
Увеличаването на данъчните ставки на имотите дори се забави много. Последите оценки са от 1998 г., а оттогава нещата в България драстично се промениха, убеден е Николай Митков.
Жителите на Първомай очакват от местната власт на пръво място подобряване на уличната мрежа. Там не е обръщано внимание поне от 40 години. Подобряване на осветлението, сметосъбиранито и извозването, подновяване на казаните и най-вече – нов зеленчуков пазар.
Силно се надяваме Плана за възстановяване най-сетне да се задейства, за да могат общините по места да кандидатстват с проекти за финансиране. Това се отнася с пълна сила и за община Първомай. Държавната субсидия е крайно недостатъчна за самостоятелно справяне с битовите проблеми на малките населени места - коментира кметът на Първомай с втори пореден мандат.
Седем паралелки по-малко ще има в 8 клас в Пловдивска област през новата учебна година. Децата са по-малко с 252 от тази година, приемът фиксира 215 паралелки, като ще има 11 нови специалности. От общия брой паралелки 66.51% са професионалните, или 143, което е с 3% повече от миналата година. Само 27 са паралелките с чужди езици и те ще са в..
На 86-годишна възраст почина пловдивският художник Здравко Йончев. За кончината на твореца съобщи в социалните мрежи синът му Илия. Здравко Йончев беше от малцината творци, останали от поколението на великата творческа бохема на Пловдив – Димитър Киров, Жоро Слона, Йоан Левиев... „ Животът е театър! Всеки от нас е намерил..
Няма да има ефект от бойкота на магазините от страна на хората на 13 февруари и цените няма да се понижат. Доходите са тези, които определят цените на хранителните стоки, а за последните 5 години заплатите са се увеличили със 100%. Това коментира финансовият анализатор Светозар Гледачев . „Никакъв ефект няма да има. Ефектът, който се..
Ще се окажат ли надценките на храните и исканията за по-високи работни заплати непреодолими препятствия пред управляващата коалиция? Според политолога и университетски преподавател Любомир Стефанов бюджетът ще предизвика напрежение. "Борисов вече заяви, че това с разходите, това с осигуровките и нарастване на заплатите, трябва да бъде много..
Тази година увеличението на работните заплати в България трябва да е около 15 % - с колкото беше повишена минималната работна заплата. В противен случай ще имаме приравняване на можещите и знаещите, квалифицираните работници с тези, които са с най-ниска квалификация и образователен ценз. Мисля, че това не го заслужава нашето общество. Това..