Programi i ditës
Radioja Kombëtare Bullgare © 2022 Të gjitha të drejtat janë të rezervuara

Bullgaria sot – 6 janar 2022

Përshëndetje të nderuar miq! Fillon programi i ditës i Radio Bullgarisë më 6 janar.

Në fillim mund të dëgjoni lajmet e fundit.

Pas kësaj do t’ju prezantojmë temën ”Daniella Zekina dhe poezia e saj virtuale”.

Në rubrikën e rregullt “Kënga e Ditës” ju ofrojmë të dëgjoni këngën “Buronte një burim uji” në interpretim të këngëtares së dashur popullore Ljubka Rondova

Ju urojmë minuta të këndshme!


  • Lajmet - 1.49
  • Kënga e Ditës - 20.14Më shumë nga rubrika

Bullgaria sot – 9 qershor 2022

Përshëndetje të nderuar miq! Fillon programi i ditës i Radio Bullgarisë më 9 qershor. Në fillim mund të dëgjoni lajmet e fundit.  Pas kësaj do t’ju prezantojmë temën "Vera e vitit 2022 – çmimet po rriten, si dhe ata që dëshirojnë të pushojnë në..

botuar më 22-06-09 3.00.MD

Bullgaria sot – 8 qershor 2022

Në fillim të programit të ditës më 8 qershor 2022 mund të dëgjoni lajmet e fundit. Pas kësaj në rubrikën “Folklor” do t’ju keni mundësi të dëgjoni për një zanat i cili në të kaluarën i siguronte jetesën shumë familjeve bullgare, por deri..

botuar më 22-06-08 3.00.MD

Bullgaria sot – 7 qershor 2022

Përshëndetje të nderuar miq! Fillon programi i ditës i Radio Bullgarisë më 7 qershor. Në fillim mund të dëgjoni lajmet e fundit.  Pas kësaj do t’ju prezantojmë temën " Një ekspozitë fotografish gjurmon historinë 65 vjeçare të vendpushimit “Zllatni..

botuar më 22-06-07 3.00.MD