Programi i ditës
Madhësia e tekstit
Radioja Kombëtare Bullgare © 2023 Të gjitha të drejtat janë të rezervuara

“Lludogorec” u largua me barazim nga Helsinki

Foto: BGNES

Kampioni bullgar i futbollit "Lludogorec" nuk arriti të fitojë ndeshjen në Finlandë ndaj mikpritësit "HIK Helsinki" dhe përfundoi 1:1 në turneun e "Ligës së Evropës".

Skuadra është e dyta në klasifikimin e Grupit C pasi “Roma” humbi në kryeqytetin italian me 1:2 nga “Betis”.

Më 13 tetor, bullgarët do të luajnë sërish kundër finlandezëve si nikoqirë në Razgrad. Më 3 nëntor në Stadio Olimpiko, Lludogorec do të vizitojë Romën.

Më shumë nga rubrika

Grigor Dimitrov

Grigor Dimitrov tashmë ka 75 fitore në Grand Slam

Tenisti më i mirë bullgar Grigor Dimitrov ka mposhtur rusin Aslan Karatsev në raundin e parë të Australian Open. Dimitrov triumfoi me rezultatin 7-6(3), 7-5, 6-2 dhe tani ka 13 fitore dhe vetëm një humbje në raundin e parë në Melburn. Ndër vite,..

botuar më 23-01-17 11.35.PD

Tenisti Pjotër Nesterov shkon në gjysmëfinale në Monastir të Tunizisë

19-vjeçari rus me pasaportë bullgare, Pjotër Nesterov, u kualifikua në gjysmëfinalet e turneut të tenisit në Monastir (Tunizi) me një fond çmimi prej 15 mijë dollarësh, pasi mposhti spanjollin David Perez Sanz me 4:6, 6:2, 6:0. Për një vend në..

botuar më 23-01-06 6.36.MD
Pjotr Nesterov

Pjotër Nesterov u kualifikua në çerekfinalet e turneut të tenisit në Monastir, Tunizi

Tenisti bullgar 19-vjeçar Pjotër Nesterov ka kaluar në çerekfinalen e turneut të tenisit me vlerë 15 000 dollarë në Monastir, Tunizi. Në raundin e dytë bullgari 19-vjeçar mposhti liderin në skemë Robin Bertrand nga Franca me 6:4, 3:6, 6:2...

botuar më 23-01-05 5.30.MD