Programi i ditës
Madhësia e tekstit
Radioja Kombëtare Bullgare © 2023 Të gjitha të drejtat janë të rezervuara

Bullgaria sot – 31 janar 2023

Në këtë program të Radio Bullgarisë më parë ju ofrojmë të dëgjoni lajmet e ditës.

Në rubrikën e përditshme “Kënga e ditës” do t’ju prezantojmë dy muzikantë të rinj të cilët sonte do të këndojnë bashkë në një klub të kryeqytetit.

Ju urojmë minuta të këndshme!


Më shumë nga rubrika

Bullgaria sot – 19 maj 2023

Në këtë programin të Radio Bullgarisë më parë mund të dëgjoni lajmet e ditës. Në rubrikën “Shoqëri” do t’ju flasin për thellimin e bashkëpunimit midis radiove publike të Bullgarisë dhe Rumanisë. Në “Këngën e ditës” ju ofrojmë një këngë..

botuar më 23-05-19 3.00.MD

Bullgaria sot – 18 maj 2023

Në këtë program të Radio Bullgarisë më parë mund të dëgjoni lajmet e ditës. Në rubrikën “Kënga e ditës” ju ofrojmë këngën “Leno, moj Leno” në interpretim të këngëtares së re Cvetina Marinova. Kjo këngë është pjesë e albumit të dyfishtë të..

botuar më 23-05-18 3.00.MD
Jordan Petrov

U nda nga jeta kolegu ynë Jordan Petrov

U largua nga ne kolegu ynë shumëvjeçar në Redaksinë e Gjuhës Serbe të Radio Bullgarisë Jordan Petrov, i njohur për të gjithë ne si Daçko. Një person i mrekullueshëm dhe profesionist, ai ia kushtoi pjesën më të madhe të jetës së tij kauzës së Radio..

botuar më 23-05-17 4.11.MD