Programi i ditës
Madhësia e tekstit
Radioja Kombëtare Bullgare © 2023 Të gjitha të drejtat janë të rezervuara

Bullgaria sot – 20 mars 2023

Të nderuar miq, në fillim të programit të ditës më 20 mars 2023 mund të dëgjoni lajmet e fundit.

Më pas në rubrikën tonë të përditshme “Kënga e Ditës” ju ofrojmë këngën “Pranvera” në interpretim të Petja Bujuklievës dhe Georgi Hristovit. Tërë ekipi realizues i programeve në gjuhën shqipe ju përshëndet me rastin e ardhjes së pranverës. Ju urojmë shumë shëndet, humor pranveror dhe minuta të këndshme me programet e Radio Bullgarisë!

01:31 - Lajmet

10:57 - Kënga e Ditës

Më shumë nga rubrika

Bullgaria sot – 8 qershor 2023

Në këtë programin të Radio Bullgarisë më parë mund të dëgjoni lajmet. Në “Këngën e ditës” ju ofrojmë një këngë prej autori krijuar nga një nga këngëtaret më të njohura popullore bullgare nga krahina folklorike trake, Tonka Koleva. Ju urojmë minuta të..

botuar më 23-06-08 3.00.MD

Bullgaria sot – 7 qershor 2023

Bullgaria sot – 7 qershor 2023 Në këtë programin të Radio Bullgarisë më parë mund të dëgjoni lajmet. Në fillim të sezonit aktiv të shëtitjeve malore në rubrikën “Turizëm” do t’ju informojmë për gjendjen e shtigjeve dhe kasolleve në Bullgari. Në “Këngën..

botuar më 23-06-07 3.00.MD

Bullgaria sot – 6 qershor 2023

Të nderuar miq, në fillim të programit tonë më 6 qershor 2023 do të dëgjoni lajmet e fundit. Në rubrikën tonë “Kënga e Ditës” do t’ju ofrojmë këngën "Buzëqeshu" në interpretim të Vjara Panteleevës. Ju urojmë minuta të këndshme! 01:18..

botuar më 23-06-06 3.00.MD