Programi i ditës
Madhësia e tekstit
Radioja Kombëtare Bullgare © 2024 Të gjitha të drejtat janë të rezervuara

Liderja e BSP: Modeli GERB po prishet

Kornelija Ninova
Foto: BGNES

Partia Socialiste Bullgare (BSP) ka kryebashkiakë të saj në katër qytete rajonale - Ruse, Shumen, Razgrad dhe Silistra. Kjo u bë e ditur në një konferencë nga kryetarja e BSP-së, Kornelija Ninova.

Sipas saj, BSP dhe Lëvizja për të Drejtat dhe Liritë (DPS) janë dy partitë që në këto zgjedhje lokale i kanë rritur votat në favor të tyre. Sipas saj, humbësi i madh në këto zgjedhje është GERB.

“Qëllimi ynë, të cilin e vendosëm para fushatës, uniteti – të gjitha kundër GERB-it, ka filluar të ndodhë dhe ky model (modeli GERD) po fillon të prishet”, tha Ninova.


Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!

Më shumë nga rubrika

Punëtori e Pashkëve për vezë të lyera në Pazarxhik

"Punëtoria tradicionale e Pashkëve" - një demonstrim i pikturimit të vezëve, do të mbahet nga 23 deri më 26 prill në Ekspozitën Etnografike të Muzeut Historik Rajonal – Pazarxhik. Specialistët e departamentit etnografik të muzeut do të tregojnë..

botuar më 24-04-23 6.05.PD

Parashikimi i motit për 23 prilln 2024

Të martën temperaturat minimale në vend do të lëvizin ndërmjet 6 dhe 11°, në Sofje 7°. Gjatë ditës do të mbajë mot me re dhe reshje shiu. Në Bullgarinë Perëndimore sasitë do të jenë të konsiderueshme. Reshjet e shiut do të ndalen në mbrëmje...

botuar më 24-04-22 7.40.MD

Po hapim seksione në 60 vende për zgjedhjet "2 në 1"

Për zgjedhjet bullgare dhepër ato parlamentare evropiane, të cilat do të mbahen më 9 qershor, deri në këtë fazë është planifikuar hapja e seksioneve në 60 vende, njoftoi gazetarja e BNR, Mira Stefanova. KQZ ka shpallur vendvotimet në përfaqësitë..

botuar më 24-04-22 3.27.MD