Programi i ditës
Madhësia e tekstit
Radioja Kombëtare Bullgare © 2024 Të gjitha të drejtat janë të rezervuara

Sofja është ndër kryeqytetet më të preferuara në Evropë për turizmin e fundjavës

Foto: unknown-sofia.com

Sofja është në vendin e tretë në mesin e qyteteve evropiane më të përshtatshme për udhëtime në fundjavë në vitin 2024, njoftoi qendra e shtypit e aeroportit të kryeqytetit. Ata citojnë renditjen e TripAdvisor, e cila bazohet në të dhënat dhe vlerësimet për çdo një kryeqytet evropian, me një theks të veçantë në jetën e natës dhe çmimin e akomodimit.

Mësoni më shumë për Sofjen:

Sipas komenteve, në Sofje ka shumë vende të bukura dhe mundësi për argëtim. Pozicioni i parë është për Londrën me mbi 854 vende me vlerësim të lartë. Por turistët paguajnë një kosto më të lartë për fjetje për një natë prej 116,9 euro për person. Pozicioni i dytë është për Pragën, e cila gjithashtu ofron mundësi për eksperienca argëtuese dhe kulturore. Sofja zë vendin e tretë me 112 vende të vlerësuara dhe 41.9 euro për person për akomodimin për një natë. Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!

Më shumë nga rubrika

Shtëpia malore

Fillon fushata për përzgjedhjen e "Shtëpisë më të Mirë Malore të Vitit"

Nga 15 maj nis zyrtarisht fushata “Shtëpia më e Mirë Malore e Vitit”. Në këtë aktivitet do të shpallen shtëpizat dhe strehimoret e nominuara në programin e konkurrimit dhe ato të propozuara për mbështetje financiare dhe përmirësime të infrastrukturës...

botuar më 24-05-15 8.10.PD

Udhëto emocionalisht - turizmi si një përvojë autentike dhe vetmi me natyrën

Turizmi i tepërt i shkaktuar nga bumi i paprecedentë i udhëtimeve pas përfundimit të epidemisë bëri që njerëzit të kërkojnë një alternativë të nocioneve të pranuara gjerësisht të pushimeve. Sidomos ndër brezat e rinj, ka një ngopje të ekskursioneve..

botuar më 24-05-08 7.10.PD

Një mrekulli e ujit shërues mbledh mijëra njerëz në zonën malore të Dambalësë mbi Momçillgrad

Mijëra njerëz do të mblidhen sot në burim në zonën malore të Dambalësë mbi Momçillgrad . Të gjithë besojnë se gjatë kësaj nate uji që buron nga shkëmbinjtë bëhet shërues dhe shëron sëmundje të ndryshme. Mrekullia ndodh pikërisht me fillimin e 6..

botuar më 24-05-05 2.56.MD