Великобритания трябва да престане да мрънка за това, че имигрантите от Европа са бреме за училищата, болниците и жилищата, а вместо това да започне да строи места за тяхното настаняване, заяви европейският комисар по заетостта Ласло Андор.
Пишейки за уебсайта PoliticsHome, Андор отново изтъква, че масовата имиграция от Източна Европа е добра за британските работници и правителството. Той допълва, че работниците от чужбина дават повече пари за данъци, отколкото получават като социални помощи. Андор признава, че има известни проблеми в държави, където се наблюдава внезапен приток на хора от други страни-членки на ЕС, но отговорът на тези проблеми е като се инвестира в нови жилища и услуги, а не да се отблъскват хора, които работят упорито и плащат своя дял в британския бюджет.
Според него, разпоредбите в ЕС са допринесли за подобряване на условията за труд на британците. Освен това Ласло Андор изтъква, че имигрантите обикновено вземат работа, която британците не желаят да вършат, а не ги изтласкват от работните им места.
Депутатът от Консервативната партия Филип Холобоун обвини еврокомисаря в „изумително късогледство”. Холобоун посочи, че училищата трябва да поемат ученици, които не говорят английски, графикът на личните лекари е претоварен и натискът върху обществените служби е огромен, а това е допълнително бреме за британските данъкоплатци.
Комисията за защита на конкуренцията не откри монопол на пазара на горивата. В секторния анализ регулаторът дава единствено препоръка за електронна платформа в складовете. От извършения анализ на цените на дребно на бензин А95 и дизеловото автомобилно гориво през миналата година в различните географски региони на страната е видно, че..
Василена Вълчанова и Любомир Бабуров от платформата „Рацио.бг“ отличиха пред БНР научните достижения на 2018-а година. Според Вълчанова, изстрелването на електрическа кола в космоса с ракета на Илон Мъск е сред най-запомнящите се събития на годината: „Хубавото нещо за всички нас като бъдещи космически туристи е, че виждаме..
Украйна и балтийските държави оспориха на среща в Рига вчера планираното разширение на газопровода по дъното на Балтийско море от Русия към Германия "Северен поток", предаде ДПА. Ако бъде завършен, така нареченият проект "Северен поток-2" ще струва на Украйна, Полша и Словакия милиони долари ползи от транзита на газ, заяви украинският премиер..