Размер на шрифта
Българско национално радио © 2024 Всички права са запазени

Русия активизира 10 спътника за космическо разузнаване в подкрепа на военните си действия в Сирия

Въздушни удари на руски самолети по цели в Северна Сирия
Снимка: БТА
Русия активизира 10 спътника за космическо разузнаване в подкрепа на военните си действия в Сирия, удвои бойните полети и създаде междуведомствена комисия, която да работи срещу финансирането на тероризма.

Руският президент Владимир Путин е разпоредил на главната прокуратура, централната банка и регионалните власти да предоставят всяка информация, която имат за терористични дейности.

След като Москва официално призна, че руският самолет е свален в Египет от терористи, Путин свика спешно заседание с Генералния щаб на армията. Путин отиде лично в Генералния щаб на руската армия, където заедно с министъра на отбраната и висшия генералитет обсъдиха хода на военната операция в Сирия.

Началникът на Генералния щаб Валери Герасимов заяви, че са били пренасочени 10 спътника, които чрез руското военно-космическо разузнаване ще дават много повече снимки от територията на близкоизточната държава. Той обяви, че руските военни удари в Сирия са били увеличени два пъти, а руските бомбардировачи от стратегическата авиация са летели от Русия и с хирургическа точност са нанасяли удари по позициите на "Ислямска държава" в Сирия. По различни наземни цели в Сирия са били изпратени 34 крилати ракети.

Путин подкрепи предприетите действия от страна на руския висш генералитет и каза, че ударите на военно-космическите сили по терористите от ИД, не само трябва да бъдат продължени, но и увеличени. В същото време Путин заповяда на руския военен крайцер "Москва", намиращ се край бреговете на Сирия и осигуряващ охраната на руската военна база в Латакия, да влезе в контакт с френския "Шарл Де Гол" и да започнат да изпълняват общи военни действия в тази част на Средиземно море.

БНР подкасти:



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
ВИЖТЕ ОЩЕ

КЗК не откри монопол на пазара на горивата

Комисията за защита на конкуренцията не откри монопол на пазара на горивата. В секторния анализ регулаторът дава единствено препоръка за електронна платформа в складовете. От извършения анализ на цените на дребно на бензин А95 и дизеловото автомобилно гориво през миналата година в различните географски региони на страната е видно, че..

публикувано на 12.03.19 в 10:26

Кои са събитията на 2018-а в света на науката?

Василена Вълчанова и Любомир Бабуров от платформата „Рацио.бг“ отличиха пред БНР научните достижения на 2018-а година. Според Вълчанова, изстрелването на електрическа кола в космоса с ракета на Илон Мъск е сред най-запомнящите се събития на годината: „Хубавото нещо за всички нас като бъдещи космически туристи е, че виждаме..

публикувано на 27.12.18 в 12:11

Украйна и балтийските държави разкритикуваха планираното разширение на газопровода "Северен поток-2"

Украйна и балтийските държави оспориха на среща в Рига вчера планираното разширение на газопровода по дъното на Балтийско море от Русия към Германия "Северен поток", предаде ДПА. Ако бъде завършен, така нареченият проект "Северен поток-2" ще струва на Украйна, Полша и Словакия милиони долари ползи от транзита на газ, заяви украинският премиер..

публикувано на 06.11.15 в 09:32