907 млн. лева е печалбата на банките към края на октомври, сочат данните на БНБ.
Ликвидността в банковата система продължава да се увеличава, сочат данните на Централната банка. Общо за системата ликвидните средства са над 25 млрд. лева, което отговаря на коефициент на ликвидност 34,17 %, което е значително над изискванията.
Депозитите на домакинствата също се увеличават, с което се компенсира намаляването на влоговете на кредитните институции. Спрямо септември размерът на активите се запазва до 85,5 млрд. лева. Увеличават се инвестициите в държавни ценни книжа, но намаляват кредитите и авансите.
Комисията за защита на конкуренцията не откри монопол на пазара на горивата. В секторния анализ регулаторът дава единствено препоръка за електронна платформа в складовете. От извършения анализ на цените на дребно на бензин А95 и дизеловото автомобилно гориво през миналата година в различните географски региони на страната е видно, че..
Василена Вълчанова и Любомир Бабуров от платформата „Рацио.бг“ отличиха пред БНР научните достижения на 2018-а година. Според Вълчанова, изстрелването на електрическа кола в космоса с ракета на Илон Мъск е сред най-запомнящите се събития на годината: „Хубавото нещо за всички нас като бъдещи космически туристи е, че виждаме..
Украйна и балтийските държави оспориха на среща в Рига вчера планираното разширение на газопровода по дъното на Балтийско море от Русия към Германия "Северен поток", предаде ДПА. Ако бъде завършен, така нареченият проект "Северен поток-2" ще струва на Украйна, Полша и Словакия милиони долари ползи от транзита на газ, заяви украинският премиер..