Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Бойко Борисов откри официално обходния път на Монтана

Снимка: БГНЕС

Обходният път на Монтана бе официално открит от премиера Бойко Борисов. Участъкът е с дължина 13 км и е реализиран по Оперативна програма "Транспорт". Цената му е близо 48 млн. лева. Заедно с водния цикъл, инвестициите в града са 100 млн. лева, заяви Борисов

Отчетата казват: "Чукай, за да ти отворят, искай, за да ти дадат!“. Някои градове се управляваха лошо, други – много добре. Монтана е от тези, които се управляваха много добре, но действително работим повече и ние. Приходите са над 2 милиарда и 600-700 милиона повече, които смятаме да съберем. 3 милиарда и 800 милиона изплатихме за КТБ, а за да направим целия път до Дунав мост, плюс "Струма" и цялата "Хемус“ трябват 5 милиарда, посочи Бойко Борисов. Той обърна внимание, че инвестициите вече се случват не само в Южна България, но и в Северна. От 1-ви януари започва програмата за енергийна ефективност на малките сгради, каза още премиерът.



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
ВИЖТЕ ОЩЕ

КЗК не откри монопол на пазара на горивата

Комисията за защита на конкуренцията не откри монопол на пазара на горивата. В секторния анализ регулаторът дава единствено препоръка за електронна платформа в складовете. От извършения анализ на цените на дребно на бензин А95 и дизеловото автомобилно гориво през миналата година в различните географски региони на страната е видно, че..

публикувано на 12.03.19 в 10:26

Кои са събитията на 2018-а в света на науката?

Василена Вълчанова и Любомир Бабуров от платформата „Рацио.бг“ отличиха пред БНР научните достижения на 2018-а година. Според Вълчанова, изстрелването на електрическа кола в космоса с ракета на Илон Мъск е сред най-запомнящите се събития на годината: „Хубавото нещо за всички нас като бъдещи космически туристи е, че виждаме..

публикувано на 27.12.18 в 12:11

Украйна и балтийските държави разкритикуваха планираното разширение на газопровода "Северен поток-2"

Украйна и балтийските държави оспориха на среща в Рига вчера планираното разширение на газопровода по дъното на Балтийско море от Русия към Германия "Северен поток", предаде ДПА. Ако бъде завършен, така нареченият проект "Северен поток-2" ще струва на Украйна, Полша и Словакия милиони долари ползи от транзита на газ, заяви украинският премиер..

публикувано на 06.11.15 в 09:32