Размер на шрифта
Българско национално радио © 2024 Всички права са запазени

В КФН досега не е постъпвала информация за промяна на собствеността на ЧЕЗ в България

Снимка: Ани Петрова, БНР

Информация за промяна на собствеността на ЧЕЗ не е постъпвала в Комисията за финансов надзор, съобщиха за „Хоризонт“ от небанковия регулатор. Оттам уточняват, че това трябва да се случи в срок от четири дни след окончателното плащане по сделката за продажба на активите на чешкото дружество в България. 

Новият мажоритарен собственик е длъжен да отправи предложения към останалите притежатели на акции в „ЧЕЗ Разпределение България“ и „ЧЕЗ Електро България“ в срок от 40 дни от придобиването. Комисията за финансов надзор няма правомощия да одобрява сделката предварително, уточняват още от регулатора.

Предварителното произнасяне трябва да дойде от Комисията за защита на конкуренцията, но оттам отказват коментар. Засега от Комисията за енергийно и водно регулиране също се въздържат от коментари по казуса. 

БНР подкасти:



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
ВИЖТЕ ОЩЕ

КЗК не откри монопол на пазара на горивата

Комисията за защита на конкуренцията не откри монопол на пазара на горивата. В секторния анализ регулаторът дава единствено препоръка за електронна платформа в складовете. От извършения анализ на цените на дребно на бензин А95 и дизеловото автомобилно гориво през миналата година в различните географски региони на страната е видно, че..

публикувано на 12.03.19 в 10:26

Кои са събитията на 2018-а в света на науката?

Василена Вълчанова и Любомир Бабуров от платформата „Рацио.бг“ отличиха пред БНР научните достижения на 2018-а година. Според Вълчанова, изстрелването на електрическа кола в космоса с ракета на Илон Мъск е сред най-запомнящите се събития на годината: „Хубавото нещо за всички нас като бъдещи космически туристи е, че виждаме..

публикувано на 27.12.18 в 12:11

Украйна и балтийските държави разкритикуваха планираното разширение на газопровода "Северен поток-2"

Украйна и балтийските държави оспориха на среща в Рига вчера планираното разширение на газопровода по дъното на Балтийско море от Русия към Германия "Северен поток", предаде ДПА. Ако бъде завършен, така нареченият проект "Северен поток-2" ще струва на Украйна, Полша и Словакия милиони долари ползи от транзита на газ, заяви украинският премиер..

публикувано на 06.11.15 в 09:32