Григор Димитров отпадна в Австралия

Григор Димитров отпадна в четвъртия кръг на Australian Open след драматична 220-минутна битка с Франсис Тиафо. Навръх 21-ия си рожден ден американецът спечели със 7:5, 7:6 (6), 6:7 (1), 7:5 и се класира за първия си четвъртфинал в турнирите от Големия шлем.
Американският тенисист игра изключително агресивно, взимаше много рано топката и доминираше в голяма част от разиграванията. Димитров успя да се противопостави и дори спечели повече точки в мача - 171 срещу 166. Българинът обаче пропусна твърде много възможности.
Полуфиналистът в Мелбърн от 2017 г. имаше цели 18 точки за пробив, но реализира само три от тях. Тиафо имаше 13 възможности да спечели подаването на съперника и го направи пет пъти, за да стигне до най-големия си успех при мъжете.
В опит да се класира за полуфиналите той ще се изправи срещу носителя на 17 титли от Големия шлем Рафаел Надал. Испанецът продължи на висока скорост след категоричен успех срещу Томаш Бердих - 6:0, 6:1, 7:6 (4) за 2.05 часа.

35 арестувани след вчерашното дерби между ЦСКА и Левски

Не са регистрирани напрежение и по-сериозни инциденти по време на футболната среща между отборите на ЦСКА и Левски. Задържаните са общо 35 души за носене на забранени предмети, маски, пиротехника, както и за притежание на наркотици, съобщиха официално от СДВР. На изградените в района на стадиона..

публикувано на 28.04.24 в 12:13

Децата на "черно море" записаха победа

Във Варна завърши груповият турнир от Държавното първенство по миниволей. В тази надпревара участват състезатели до 13 години. Трябваше да участват три отбора- "Черно море", "Перун" Варна и "Торо волей"- Варна. Отборът на "Торо" не се яви. Тимът на "Черно море" записа победа с 2-0 гейма срещу състава на "Перун". Всъщност и двата отбора се класират за..

публикувано на 28.04.24 в 10:12

Давид Иванов спечели сребро

Давид Иванов спечели сребърен медал за България на кон с гривни на Европейското първенство по спортна гимнастика в Римини, Италия. КОН С ГРИВНИ - 14.3000 !!!! ХАЛКИ - 12.900 - 6-ти УСПОРЕДКА -12. 666 - 7-ми

публикувано на 28.04.24 в 10:10

Гъргоров спира с футбола

Емил Гъргоров официално сложи край на състезателната си кариера. Това стана днес преди мача между ЦСКА 1948 III и Витоша (Бистрица). Гъргоров е играл за отборите на Локомотив (София), ЦСКА, Страсбург, Университатя (Крайова), Лудогорец, Шъдзяджуан Йончен, Локомотив (Пловдив), Берое, Витоша (Бистрица) и Рилски спортист. Той е петкратен шампион на..

публикувано на 28.04.24 в 10:09

Милев ще играе финал

Националът за Купа "Дейвис" Янаки Милев се класира за финала на сингъл на турнира по тенис на клей в Анталия (Турция) с награден фонд 15 хиляди долара.  Поставеният под номер 4 българин направи обрат и победи Стайн Слумп (Нидерландия) с 5:7, 6:4, 6:2 за 2:33 часа.

публикувано на 28.04.24 в 10:08

ЦСКА София спечели дербито

ЦСКА отново постигна убедителна победа над Левски с 3:1 в мач от XXXI кръг на Първа лига. Срещата се игра на Националния стадион "Васил Левски" с начален час 16:15 часа. Точни за "армейците" бяха Улаус Скаршем (25'), Джонатан Линдсет (35') и Марселино Кареасо (45'), а за гостите - Асими Фадига (60'). В следващия си мач ЦСКА ще гостува на Ботев..

публикувано на 27.04.24 в 18:24

Футболистите на Спартак /Варна/ се поздравиха с трудна победа у дома срещу Монтана след 1-0. Снимки и видео от срещата.

публикувано на 27.04.24 в 18:20