"Юве" се измъкна с дузпа в продължението

"Милан" и "Ювентус" завършиха 1:1 в първия мач от полуфинала за Купата на Италия на “Джузепе Меаца”. Домакините откриха резултата с гол на Анте Ребич в 61-ата минута, а освен това пропуснаха и още няколко добри положения, като Джанлуиджи Буфон се прояви с няколко блестящи спасявания. В самия край на срещата обаче торинци получиха дузпа и Кристиано Роналдо изравни в 91-ата минута. По-лошата новина за Стефано Пиоли обаче е, че той няма да може да разчита на трима ключови играчи за реванша - Тео Ернандес, Златан Ибрахимович и Саму Кастийехо. Двубоят бе посетен от 73 хил. тифози, което е рекордна посещаемост за среща от полуфинала за Купата на Италия.

Кубрат Пулев и Антъни Джшуа ще се бият.

Пулев: Джошуа има удобен стил за мен, усещането ми е за победа

Кубрат Пулев ще се изправи в Лондон на 12 декември срещу световния боксов шампион в тежка категория във версии WBA, WBO и IBF Антъни Джошуа. Кобрата заминава днес за Острова, а преди отпътуването си даде специално интервю за предаването "Спорт и музика" на програма "Хоризонт" на БНР. Пулев смята, че и през юни, когато първоначално трябваше да се..

публикувано на 05.12.20 в 09:41

Селта продължава напред

Тимът на Селта продължава възхода си в Испания, след като постигна втора поредна победа. С нея Селта се измъкна от опасната зона.  Тимът от Виго взе трите точки в гостуването си на Атлетик (Билбао) от 12-ия кръг с успех с 2:0 с голове на Уго Майо в 61-ата и Яго Аспас в 78-ата минута.

публикувано на 05.12.20 в 08:02
Марсилия - Сент Етиен

Марсилия с пета поредна победа във Франция

Отборът на Марсилия записа пета поредна победа във Франция, след като се наложи с 2:0 като гост на Ним в мач от 13-ия кръг.  По този начин марсилци вече изостават само с една точка от лидера Пари Сен Жермен.  Точни за успеха на гостите бяха Дарио Бенедето в 57-ата и Валер Жермен в 84-ата минута.

публикувано на 05.12.20 в 07:52

„Футболът, моят живот“ - разказ от Йън Райт за романтичните дни на футбола

„Футболът, моят живот“ - автобиографията на един от емблематичните английски футболисти и икона на Арсенал Иън Райт излиза на български език. Един от най-обичаните играчи е и сред най-популярните футболни анализатори на Острова. Преводач на българското издание е Насо Русков - артист и отдаден привърженик на клуба от северен Лондон. „Футболът, моят..

обновено на 04.12.20 в 09:56

Ивайло Добрев: Сега ще се готвя вкъщи, нямам избор

Ивайло Добрев е състезател по вдигане на тежести при хората с увреждания. Той спечели онлайн анкетата „Спортист на Варна“ за месец октомври-2020. Една от големите му мечти е да участва на Параолимпиада. пандемията стопира плановете и тренировките му, но той не се отказва.  Коментира представянето си и начина по който ще води подготвка в условията на..

обновено на 04.12.20 в 08:26

18 тима се класираха за елиминациите

18 тима вече си запазиха място в елиминациите на турнира напролет, още 8 се очакват от отпадналите в Шампионската лига, а останалите 6 квоти ще се разиграят идния четвъртък. През февруари общо 32 тима ще се включат в 1/16-финалите на надпреварата. В група А Рома отдавна се бе класирал и преди 3:1 над Йънг Бойс у дома тази вечер, а Клуж запази шансове..

публикувано на 04.12.20 в 08:06

ЦСКА София не се справи при визитата на Клуж

Футболистите на ЦСКА Сф не успяха да стигнат до победа при гостуването си на румънския ЧФР Клуж в Лига Европа, мач от петия кръг на груповата фаза. Краен резултат 0-0. През първото полувреме двата тима не показаха нищо особено. През втората част българите имаха реални шансове за гол, които Али Соу пропиля. В 86 минута втори жълт и червен картон..

публикувано на 03.12.20 в 23:50