Верстапен с трофея на Emilia Romagna

Пилотът на Ред Бул Макс Верстапен спечели днешната  Гран При на Емилия-Романя във Ф1.
Състезанието стартира  при мокра писта “Имола”.
Имаше много обрати и инциденти. Това е първа победа за нидерландеца в Италия.

След  излитане в чакъла в средата на състезанието Люис Хамилтън пропадна до девета позиция и изоставане от една обиколка от лидерите. Последваха червени флагове заради инцидент и прекъсване на състезанието за 20 минути. Това  върна  седемкратният световен шампион в състезанието, като той остана втори.
Трети остана младата надежда на Великобритания Ландо Норис.

Миро Ангелов спечели рали „България“

Миро Ангелов с навигатор Георги Гаджев, двамата с SKODA Fabia rally 2 Evo спечелиха 51-то издание на автомобилното Рали България, което се провежда във Варна. На второ място завърши Мартин Сурилов с навигатор Здравко Здравков от Шумен,двамата с Mitsubishi Lancer Evo 9. Трети са представителите на Турция и Долу и Дааа Динчер с SKODA Fabia R5. Иначе..

публикувано на 16.05.21 в 17:49
Радостта на Григор Димитров след последната точка

Григор Димитров празнува 30-ия си рожден ден

Днес най-добрият български тенисист Григор Димитров навършва 30 години. Гришо започна спортния си път от кортовете в Хасково, за да достигне до върховете на световния тенис. Той спечели титлите на Уимбълдън и US Open при юношите през 2008 г., а при мъжете достигна до полуфиналите на същите надпревари,..

публикувано на 16.05.21 в 10:36
Дженаро Гатузо остава в Неапол.

Фиорентина предлага на Гатузо 2 млн. евро на сезон

43-годишният треньор на Наполи Дженаро Гатузо след няколко седмици може да оглави отбора на Фиорентина, съобщи журналистът Николо Шира в Туитър. "Виолетовите" вече са предложили на специалиста контракт до 2023 г., по силата на който ще заработва по 2 млн. евро на сезон...

публикувано на 16.05.21 в 09:32

Трима национали от Черно море за контролите със Совакия, Русия и Франция

Ново признание получи отборът на Черно море. Трима футболисти от представителния тим на “моряците” получиха повиквателни за националния отбор за приятелските срещи с Словакия, Русия и Франция. Това са вратарят Георги Георгиев, халфът Илиан Илиев и бранителят Даниел Димов. Тримата ще се присъединят към лагер-сбора на “лъвовете” на 27 май. България..

публикувано на 15.05.21 в 15:16

Имаме балканска шампионка и още медали

Ясна Петрова спечели балканската титла в планинското бягане за девойки под 20 години на шампионата в Къмпулунг Молдовенеск. Тимът ни е в състав Ясна Петрова, Стефани Йолова и Дуйгу Адилова. Се спечелиха среброто в отборното подреждане. Маринела Нинева, Елена Димитрова, Елена Ранчева и Бюлсерин Слюмейман грабнаха бронзовите отличия в отборното класиране..

публикувано на 15.05.21 в 15:07
Новак Джокович

Джокович надви Циципас след здрава битка в Рим

Световният номер 1 Новак Джокович показа невероятната си устойчивост, за да надвие гърка Стефанос Циципас с 4-6, 7-5, 7-5 в мач от четвъртфиналите на Мастърса в Рим, играл се в рамките на два дни. Вчера Циципас взе първия сет и поведе с пробив в началото на втория, преди срещата да бъде прекъсната заради дъжд. В продължението на двубоя днес..

публикувано на 15.05.21 в 14:49
Футболистите на ЦСКА София победиха с лекота състава на Черно море в осминафинал от турнира за купата на България по футбол

ЦСКА призова да се допуснат повече фенове на финала за Купата

Отборът на ЦСКА призова здравните власти да допуснат по-голям брой публика на финала за Купата на България, който ще се играе в сряда на Националния стадион "Васил Левски". "Червените" се изправят срещу тима на Арда в преследване на първи трофей от доста време насам, но според действащите противоепидемични ограничения на стадиона ще могат да..

публикувано на 15.05.21 в 13:33