228 плувци се включиха в маратона "Галата - Варна"

80-ото издание на Галата - Варна е през август.
Снимка: Фейсбук страница на плувния маратон

Победителите в 81-то издание на плувния маратон "Галата-Варна" са: при мъжете е националният състезател Йордан Янчев от Сандански с време 54 минути 24 секунди.

На  второ място е Станимир Раев от Черно море с 55 минути 38 секунди,  а трети Георги Цурев от Астери - Варна -56 минути и 30 секунди.

Победителят Йордан Янчев е на 19 години и миналата година също стана първи.

При жените Габриела Георгиева от Дамини София е победителка с 59 минути 45 секунди. Тя участва за седми път на този маратон.

На второ място е Ева Христова от отбора на Астери - Варна. Време 1 час, 3 минути и 30 секунди,  а на трета позиция е друга състезателка на Астери - Александра Вачкова, с време 1 час, 3 минути и 32 секунди. 228 участници тази година в  маратона.

Николай Недков: Не съжалявам за решението си. Горд съм, че помогнах

Едно варненско момче, национален състезател по спортно ориентиране предпочете благородния жест, пред Световното първенство.  Николай Недков е на 19 години, състезател по ориентиране на дружество „Академик“-Варна. Той е национален състезател и участват на Световното първенство за младежи в Турция.  По време на щафетите полски състезател пада, удря..

публикувано на 16.09.21 в 10:56

Женският ни тим загуби от Румъния

Женският ни национален отбор по тенис на маса отстъпи срещу Румъния с 0-3 на Балканското първенство в Албена. Така българките приключват първия ден от шампионата с победа срещу Албания/3-0/ и загуба от Румъния/0-3/. Полина Трифонова, Мария Йовкова и Цветелина Георгиева играха в този мач и отстъпиха на румънските си опонентки, съответно Чиобану, Диакону..

публикувано на 16.09.21 в 10:44

Националите по кану каяк заминаха за Световното първенство

Националния ни отбор по кану – каяк за мъже и жени замина за Световно първенство в Копенхаген – Дания, което ще се проведе от 16-19 септември. Отборът ни е в състав: Мирослав Кирчев – К1 1000м. и К1 500м Радослав Стефанов и Веселин Вълчов – К2 1000м, и К1 500м. Денислав Цветанов – К1 200м. Олимпия Душева – К1 200м Ангел Кодинов – С1 1000м, и С1 500м...

публикувано на 16.09.21 в 10:43

Лудогорец днес отново срещу Мидтиланд

Лудогорец започва участието си в групите на Лига Европа. Българите срещат познат съперник – датския Мидтиланд. Двата отбора играха в  квалификациите на ШЛ, като Лудогорец отпаднаха след загуба с 0:1 в Разград. Разградчани отстрниха Олимпиакос, но след това бяха елиминирани от Малмьо на прага на групите на ШЛ. Мидтиланд не успя да защити титлата си. В..

публикувано на 16.09.21 в 10:42

Ще има ли подвиг на ЦСКА Сф в Рим ?

ЦСКА – София тази вечер излиза срещу италианския гранд Рома в първия си мач от груповата фаза на Лигата на конференциите. Българите отстраниха с 3:0 Виктория (Пилзен) в плейофите на турнира, а преди това елиминираха латвийския Лиепая и хърватския Осиек. ЦСКА играе срещу Рома за втора поредна година. През миналия сезон двата тима се срещнаха в групите..

публикувано на 16.09.21 в 10:41

Жените бият, мъжете губят

Променлив успех за България на Балканското първенство по тенис на маса за мъже и жени, което се провежда в курортен комплекс Албена. Очаквана загуба за българския мъжки тим срещу състава на Румъния. Румънците са едни от фаворитите за титлата тук. Женският ни отбор на старта записа победа срещу състава на Албания. Следобедната сесия на Балканското..

публикувано на 15.09.21 в 18:58

Огнян Калинов: Иван Моканов е легендарна фигура и заслужава паметник

Огнян Калинов е от Варна, но от доста време живее и работи в Белгия. Той е инициатор и спонсор за създаването на паметник на една футболна легенда на Варна и България-Иван Моканов. Паметникът вече е факт, а Калинов разказва за идеята и любовта към Черно море.

публикувано на 15.09.21 в 11:05