Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

А коя е спирката?

| обновено на 17.01.23 в 08:07

В окаяно състояние са повечето спирки на градския транспорт във Варна, особено тези към кв. "Виница" и КК "Чайка". На места липсва обозначение, че изобщо на това място има спирка, а за името й само може да се гадае. Прави впечатление, че хората не могат да се ориентират коя е спирката, от която се качват или на която слизат. Докато правим проверката ни се налага да потърсим в приложение в телефона коя е спирката, на която се намираме. Трябва да разберем и кой номер автобус на Градски транспорт преминава по тази линия. 


В град като Варна се налага на възрастни хора да стоят на странични пейки, чакащи автобуса им да дойде, оставили по една торба в близост до пътното платно, за да се види, че изобщо някой чака на т.нар. "спирка". 


Това е спирка "Резервоара", обслужвана от номер 31. Възрастният мъж е поседнал на близка пейка, но еоставил багажа си в близост до спирката. 


За съжаление картинката е още по-отчайваща по отношене на наличните автобусни спирки във вилните зони на Варна, които вече наподобяват  жилищен квартал, предвид мащабното строителство. Проверяваме ситуацията в КК "Чайка" по две от улиците, които се обслужват от автобуси с номер 409. 


Спирка, кошче, но табела липсва...коя ли е тази спирка?


Поглеждаме на отсрещния тротоар и виждаме, че е спирката е "Хоризонт". Спускаме се към следващата по маршрута на 409 спирка "Журналист". Тя изглежда ето така: 


Чуйте още в репортажа на Нина Милошевич, която провери спирките по маршрут Варна - КК "Чайка" и КК "Чайка" - кв. "Виница".


БНР подкасти:



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
ВИЖТЕ ОЩЕ

Лесна работа: И торта с моркови

Бих казала, че днешният ден е много приятен, въпреки народните вярвания, че Зимният Симеон е един от най-лошите дни. Какво толкова може да се обърка? Да не чуете алармата. Да закъснеете за работа. Да разясните на шефа защо все на вас се случват подобни неща. Първото кафе да е като деня – горчиво и пълно с неосъществени планове. В порива си да..

публикувано на 03.02.25 в 17:00

Липсата на велопаркинги във Варна – резултат от лошо управление?

Част от велопаркингите, които бяха изградени във Варна по проект „MOBISEC - мобилни инициативи за устойчиви европейски общности" на Черноморската Регионална Агенция за Развитие на Енергията, са демонтирани, установи проверка на Радио Варна.  Става дума за четири от тях, разположени до Двореца на културата и спорта, Икономически университет,..

публикувано на 03.02.25 в 14:12

Честни избори - мисия (не)възможна

Институтът за развитие на публичната среда проведе днес кръгла маса, по време на която бяха обсъдени предложенията за промени в Изборния кодекс. Пет партии в парламента направиха предложения за промени в изборното законодателство, които включват създаване на преброителни центрове, отпадане на хартиеното гласуване, въвеждане на оптични сканиращи..

публикувано на 03.02.25 в 14:05

За 27 път ще се проведе конкурсът за домашно вино във Варна

Предстои да се проведе най-старият конкурс за домашно вино във Варна, за 27-ми пореден път през тази година. На 16 февруари ще бъдат отличени победителите в различните категории.  Но още от вчера кандидатите за участие дават своето вино под формата на мостри за оценка.  Това каза за Радио Варна организаторът на конкурса през последните..

публикувано на 03.02.25 в 14:01

3 февруари - Зимен Симеоновден

На 3 февруари, ден след Сререние Господне (2 февруари), Православната църква почита Свети Симеон Богоприимец и Анна пророчица.  Според легендата Симеон бил един от 70-те преводачи на старозаветния текст на Библията от еврейски на гръцки, които египетският цар Птоломей ІІ Филаделф (285-246 г. пр. Хр.) назначил. Според фолклорната традиция днес е зимният..

публикувано на 03.02.25 в 08:18
Доцент Илиан Минков, ИУ-Варна

Опубличената култура на висшите училища в България

В нарастващата конкуренция и динамична образователна среда за висшите училища става все по-наложително да търсят нови подходи за собственото им популяризиране. Един от тях е организационната култура. С нея съответния университет се "визуализира" в академичните среди в страната и чужбина, а също и в обкръжаващата среда – сред потребители на..

публикувано на 01.02.25 в 10:29

Травмата на Народния съд и жертвите на комунизма

1 февруари е датата, на която се навършват 80 години от най-масовият разстрел на политици, военни и интелектуалци в съвременната история на България. На тoзи ден през 1945 г. първи и втори върховен състав на т. нар. Народен съд обявяват смъртните присъди на 67 депутати от 25-ото Народно събрание, 22-ма министри начело с..

публикувано на 01.02.25 в 10:00