Поредна атака към кабинета – този път на прицел са финансите. Ще обърне ли петият опит на ГЕРБ оцеляващото досега въпреки всичко и всички държавно управление, или жонглиращата с кредитите за милиарди в хазната политическата риторика ще отнесе и финалния кредит на доверие, който избирателите дадоха на властта? За това ще разговаряме с Менда Стоянова – депутат от ГЕРБ и бивш председател на парламентарната бюджетна комисия.
Какви послания към избирателите отправиха партиите – конюнктурно, декларативно, абстрактно или конструктивно бе медийното облъчване по време на предизборната кампания? Ще чуете коментар по темата на социолога Чавдар Найденов за резултатите от медийния мониторинг и изборното наблюдение, част от „Мониторинг на Евроизбори 2014”.
За изборите, когато нямаш избор - на хиляди километри от Родината си днес- в България, която са приели като втора, от Асоциацията на свободните сирийци в Пловдив – председателят й д-р Басам Сибаи, Д-р Халед Данки и д-р Абад Бали -.съкровено и яростно.
В минутите за култура – първият чужденец, който печели конкурса в Хайделберг – Германия за генерален музикален директор и главен диригент на Операта, Филхармонията и два музикални фестивала в Хайделберг - Йордан Камджалов преди концерта му със симфоничния оркестър на Държавна опера – Пловдив. Интервю.
Тази събота гост на "Срещите" е ловецът на истории Георги Тошев. С него говорим си за големите имена в изкуството - Стефан Данаилов - Ламбо, Невена Коканова, Цветана Манева, Моника Белучи, Кристо... Как се чувстват творците днес - във време, в което липсва конкуренция в духа. Бъдете с Радио Пловдив.
Днес, 10 октомври е професионалния празник на архивистите. Държавен архив - Пловдив отбелязват професионалния си празник с представяне на хронология от създаването му, първите сгради, първите приети архивни документи. Като част от честването на 70-годишнина от създаването на пловдивския архив, спомените си ще представят и предишни ръководители директори..
Гримът на Фьодор Шаляпин като Мефистофел в операта „Фауст“ на Гуно обобщава много представи за образа на Дявола. Червена кожа, зловещ профил, гърбав нос, изпъкнала долна челюст и рядка козя брадичка, строг поглед. Няма рога, копита и опашка, но и не трябва - кой би допуснал такъв тип в къщата си. BNR podcasts · Великите европлеци -..
Георги Богданов- собственик на консервно предприятие в Първомай, отговори в предаването "Точно днес" на въпроса как работят в разгара на кампанията. " Работим и чакаме някой да ни купи стоката. В момента имаме газ. До 31-ви юли цената беше 2200 лв. на 1000 кубика за нас. Сега коментират за още 60 % от 1-ви август. Според мен има много неизвестни...
"Далеч от Африка" е названието на фотографската изложба, която представя Градската художествена галерия на ул. "Княз Александър Първи" 15 от 3 до 23 август. Фотоизложбата е съвместно дело на двама известни артисти - професионалния фотограф Атанас Кънев и театралния режисьор Елена Панайотова. Изложбата представя програмата "Артисти за деца",..