Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

В утрото на 11 септември с Радио Пловдив

Новият политически сезон за Общинския съвет на Пловдив започва. След месец почивка, общинските съветници ще заседават по 32 точки  дневен ред.  Накъде ще наклонят везните при работата на местния парламент в променената управленска и политическа обстановка в страната, ще се запази ли досегашното мнозинство и очакват ли ни познатите разгорещени дебати и скандали между управляващи и опозиция – отговорите от председателите на групи в ОбС Радослава Ташкова от ГЕРБ, Николай Радев от БСП и Дани Каназирева от „Обединение за Пловдив”.

Един от най-големите райони в Пловдив „Тракия” празнува. Какво очаква жителите и гостите на събитието,  което ще започне с концерт на „Биг Бен Пловдив“ -  гост в „Точно днес” кметът Костадин Димитров.

И още от програмата:  за премиерата на романа “Чужда земя” от Румен Еверт в Културния център на Радио Пловдив, ще ни разкаже в репортажа си Стоян Терзиев.

Ще се фокусираме и върху 18 - то издание на “Сцена на кръстопът”. Със спектакъла на Пловдивската драма “Сако от велур” от Станислав Стратиев  и режисьор Борис Панкин стартира поредното издание на Есенния международен театрален фестивал. Надсловът на арт форума, който продължава до 23 септември, е “Театърът – утопия”. 

За селекцията на фестивала, събрала най-добрите спектакли от театралните сцени на страната през изминалия сезон, ще разберем от репортажа на  Веселина Пеева.

Слушайте ни, започваме в 7!




Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
Още от категорията

Проф. Милен Георгиев в "Добро утро, ден!"

Гостът ни тази седмица е Милен Георгиев, професор в Института по микробиология на БАН, където ръководи лабораторията по метаболомика. Неговата голяма професонална любов и гордост обаче е  Центърът за върхови постижения по растителна системна биология и биотехнология в Пловдив, в чието създаване активно участва и в който работят учени от пет континента...

публикувано на 10.03.25 в 10:34

Лекоатлетката Пламена Миткова в "Добро утро, ден"

Тази седмица гост в „Добро утро, ден“ е лекоатлетката Пламена Миткова.  Когато е 7-годишна, започва да тренира художествена гимнастика, но след четири години пътят й рязко завива в друга посока. Преориентира се към леката атлетика. Започва да се състезава за    "Локомотив Пловдив" . Състезателка е по скок на дължина. Три поредни години..

обновено на 20.02.25 в 11:10

"Добро утро, ден!" с журналиста от БНТ Димитър Димитров

Тази седмица слушаме истории, разказани от журналиста от БНТ Пловдив Димитър Димитров. Репортер, който се чувства еднакво сигурен когато отразява инциденти, протести, избори, военни и исторически събития, но и когато говори с рибари и ловци, които го покоряват с колорит и автентичност. Идва от Велико Търново и остава в Пловдив, реализирал своето..

обновено на 20.02.25 в 11:10

Отец Димитър Димитров в "Добро утро, ден!"

Отец Димитър Димитров е приятел на Радио Пловдив, той познава гласовете на водещите на новините, на актуалните и на музикалните предавания.  Обича сутрин да включи радиото и с настроение да започне часовете на деня.  От 2018 година отец Димитър е енорийският свещеник в католическата църква „Свети Дух“ в район Тракия на Пловдив. Известен с..

обновено на 20.02.25 в 11:09

Алексей Кожухаров в "Добро утро, ден!"

В рубриката ни „Добро утро, ден!“ тази седмица гостува известният актьор, режисьор и сценарист Алексей Кожухаров. Още от ранна детска възраст той се ориентира към актьорската професия, а първата си житейска роля изиграва, когато попада в казармата, но не иска да става танкист. Споделя, че винаги има какво да прави. Но с усмивка припомня..

обновено на 19.02.25 в 10:24