Размер на шрифта
Българско национално радио © 2024 Всички права са запазени

За информираността и правото на избор в петъчния „Ден след ден”

Ще се откаже ли и България от сега действащия модел на пенсионна система, въведен от МВФ и Световната банка в четири страни – Полша, Унгария, Чехия и България? След като Чехия се готви да го отмени, а Полша и Унгария вече се отказаха от него, какво ще стане в нашата страна? Ще се стопира ли пенсионната реформа, за колко време или решението ще бъде взето в „12 без 5”? Какви ще са последствията за хората и държавата? Темата ще коментираме със зам.-председателя на Българската стопанска камара Димитър Бранков ;

Какъв опит събра Полша със своята реформа в пенсионната система? Успя ли да спре финансовите пирамиди и измамните схеми с „частните пенсионни фондове”? Как поляците реагират на промените в пенсионната им система? – коментари и впечатления „на живо” търсим от кореспондента на БНР във Варшава Боян Станиславски – той е публицист, журналист, издател, преводач и активен участник в публицистичния, социален и културен живот на Полша. Погледът му е на българин, живеещ от 20 години във Варшава и ще го ползваме за попълване на така наречените ни „информационни дефицити”.

И още:

Искане за работа и готовност за пътна блокада, ако държавата не им я осигури. Това отведе спешно в Калофер военния министър Николай Ненчев. Ще успее ли да потуши напрежението сред работниците на „Интендантско облсужване”? – За срещата на министъра с работниците ще информиря от Калофер колегата Стоян Терзиев;

Излизат ли на протест надзирателите в цялата страна, кога и под каква форма? За решението от днешното заседание на Синдиката на служителите в затворите в България, което се провежда в Пловдив, Севдалин Палаузов разговаря с Иван Петров, председател на УС на Синдиката на затворите в България. 

Няма да пропуснем и предколедното настроение - за подготовката ни да си изберем елха и за благородната инициатива да спасим дърво, избирайки жива елхичка - разговор с Йовко Айлов от Раковски, чиито семеен бизнес са растенията;

Слушайте ни от 15 до 17 часа днес!



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
Още от категорията

Главен инспектор Димитър Бришимов в "Добро утро, ден!"

Започва седмицата, в която ще слушаме последния ни гост за 2024-та година в „Добро утро, ден!“.  Паолина Комсалова покани за това участие Димитър Бришимов.  Той е главен инспектор в пловдивската пожарна и началник на сектор "Пожарогасителна и спасителна дейност".  В петте части на разговора ще чуем истории за огън и вода, за бедствия у нас и..

публикувано на 16.12.24 в 14:55

В "Срещите" разговор за големите имена в изкуството

Тази събота гост на "Срещите" е ловецът на истории Георги Тошев. С него говорим си за големите имена в изкуството - Стефан Данаилов - Ламбо, Невена Коканова, Цветана Манева, Моника Белучи, Кристо... Как се чувстват творците днес - във време, в което липсва конкуренция в духа.  Бъдете с Радио Пловдив.

обновено на 23.11.24 в 09:00

"Добро утро, ден!" с Антония Маринова - Крейзи

Кадри от ежедневието, опита, мечтите, приятелствата и предателствата по пътя на Антония Маринова- Крейзи разглеждаме като в албум тази седмица. Колажът й е любим. Като пъзел от емоции са спомените, за които разказва - от причината, поради която избира този псевдоним, през първата "Практика", която я връща в Пловдив с нова кола, която не може да кара,..

публикувано на 24.09.24 в 07:53

Живко Петров в "Добро утро, ден!"

Тази седмица в рубриката „Добро утро, ден!“ ни гостува Живко Петров - пианист, композитор, музикален продуцент и аранжор, но не само по професия, но и по призвание. Изпипва всеки детайл на своето творчество със смирение, характерно само за истински осъзнатите и отдадените творци. Казва, че най-голямата му награда е признанието на публиката, а с..

обновено на 05.12.23 в 15:15

Инж. Минко Кръстев в "Добро утро, Ден"

За работещите в радио Пловдив името на инж. Минко Кръстев е съизмеримо с легенда – човека, без когото радиото не може. Професионалната му съдба го свързва с радиото в продължение на 45 години, през които целият технологичен процес  на излъчването преминава през него с всички положителни и негативни „екстри“, с които се е налагало да се справя за..

обновено на 14.07.23 в 14:55