Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Първият работен ден-как започва годината? Отговорите в "Точно днес" от 6 до 9,30 часа

Потегляме по пътищата на годината...

С начало от Пловдив и кметът Иван Тотев, който ще даде прогноза за бюджета и  проектите на града през 2015г.

Още за проблемите в железниците, където ще протестират, ако от 12 този месец БДЖ спре 50 влака, а през февруари още 90.

Какво е предвиденото съкращение за гара Пловдив-научаваме от Петър Бунев, председател на железничарския синдикат към КНСБ.

За политиците  и очакваните  партийни страсти през новата година ще говорим с политолога Първан Сименов. Той ще ни ориентира в прогнозата на социолозите:  "Ще има ли избори "две в едно" през тази пролет или късна есен?"

За да започне една година успешно, трябва да имаме цел и силно предизвикателство. Как обаче се стартира, и как задейства мотивацията за работа след дългата поредица почивни дни-съветите ще са от психолога Стоичко Миличин. Той е действащ психолог и изследва поведението на колективи, личности и семейства. Пътят за щастието е строго индивидуален, казват психотерапевтите. Ние ще открехнем вратата за пожеланията, с които да започне 2015 в работен порядък!


БНР подкасти:



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
Още от категорията

"Добро утро, ден!" с Лана Петкова

В „Добро утро, ден!“ тази седмица ни гостува Лана Петкова, учител по йога, соционалитик, иконописец и може би една от най-известните украинки в Пловдив. Родена е в Харков, но преди 30 години любовта я води в града под тепета, където намира и своята реализация. Създава собствена програма, която кръщава Ланетика. Според Лана йога дава сила и..

обновено на 25.02.25 в 10:58

Лекоатлетката Пламена Миткова в "Добро утро, ден"

Тази седмица гост в „Добро утро, ден“ е лекоатлетката Пламена Миткова.  Когато е 7-годишна, започва да тренира художествена гимнастика, но след четири години пътят й рязко завива в друга посока. Преориентира се към леката атлетика. Започва да се състезава за    "Локомотив Пловдив" . Състезателка е по скок на дължина. Три поредни години..

обновено на 20.02.25 в 11:10

"Добро утро, ден!" с журналиста от БНТ Димитър Димитров

Тази седмица слушаме истории, разказани от журналиста от БНТ Пловдив Димитър Димитров. Репортер, който се чувства еднакво сигурен когато отразява инциденти, протести, избори, военни и исторически събития, но и когато говори с рибари и ловци, които го покоряват с колорит и автентичност. Идва от Велико Търново и остава в Пловдив, реализирал своето..

обновено на 20.02.25 в 11:10

Отец Димитър Димитров в "Добро утро, ден!"

Отец Димитър Димитров е приятел на Радио Пловдив, той познава гласовете на водещите на новините, на актуалните и на музикалните предавания.  Обича сутрин да включи радиото и с настроение да започне часовете на деня.  От 2018 година отец Димитър е енорийският свещеник в католическата църква „Свети Дух“ в район Тракия на Пловдив. Известен с..

обновено на 20.02.25 в 11:09

Алексей Кожухаров в "Добро утро, ден!"

В рубриката ни „Добро утро, ден!“ тази седмица гостува известният актьор, режисьор и сценарист Алексей Кожухаров. Още от ранна детска възраст той се ориентира към актьорската професия, а първата си житейска роля изиграва, когато попада в казармата, но не иска да става танкист. Споделя, че винаги има какво да прави. Но с усмивка припомня..

обновено на 19.02.25 в 10:24