Проектът за Небет тепе отново във фокуса на общественото мнение – обсъждане за бъдещата визия на знаковото място организира Община Пловдив. Преди събирането на мненията от дискусионната част, за съдбата на най-тясно свързания с историческото възникване на Пловдив хълм, гост в „Точно днес” кметът Иван Тотев.
И още от темите в "Точно днес:
Колко лесно е да се продадат фирми с 900 милиона евро дълг за 1 евро и може ли държавата да спре сделката с белгиеца Пиер Луврие, чиято фирма LIC33 закупи "Виваком" (БТК) и още 5 крупни български компании директно от банкера Цветан Василев....? На фона на твърденията на новия мистериозен инвеститор, който отрече да е подставено лице и обяви, че няма нищо общо с руската олигархия, Министерството на отбраната констатира, че през последните месеци Кремъл води "хибридна война" в България.
Анализите и коментарите по темата ще търсим от журналиста Георги Коритаров.
В минутите за култура ще ви поканим на премиерата на сборника с есета на Андрей Захариев „Метрополитен“. За съвремието през погледа на един млад човек и умението му да прави необикновени препратки към миналото, ще чуем в интервюто на Веселина Пеева със самия автор.
Заповядайте и на изложба: Станимир Видев и Георги Щърбев подреждат съвместна експозиция живопис в пловдивската галерия „Аспект”. Изложбата на двамата пловдивски художници ще представи в ефира на Радио Пловдив галеристката Олга Петрова.
Тази събота гост на "Срещите" е ловецът на истории Георги Тошев. С него говорим си за големите имена в изкуството - Стефан Данаилов - Ламбо, Невена Коканова, Цветана Манева, Моника Белучи, Кристо... Как се чувстват творците днес - във време, в което липсва конкуренция в духа. Бъдете с Радио Пловдив.
Днес, 10 октомври е професионалния празник на архивистите. Държавен архив - Пловдив отбелязват професионалния си празник с представяне на хронология от създаването му, първите сгради, първите приети архивни документи. Като част от честването на 70-годишнина от създаването на пловдивския архив, спомените си ще представят и предишни ръководители директори..
Гримът на Фьодор Шаляпин като Мефистофел в операта „Фауст“ на Гуно обобщава много представи за образа на Дявола. Червена кожа, зловещ профил, гърбав нос, изпъкнала долна челюст и рядка козя брадичка, строг поглед. Няма рога, копита и опашка, но и не трябва - кой би допуснал такъв тип в къщата си. BNR podcasts · Великите европлеци -..
Георги Богданов- собственик на консервно предприятие в Първомай, отговори в предаването "Точно днес" на въпроса как работят в разгара на кампанията. " Работим и чакаме някой да ни купи стоката. В момента имаме газ. До 31-ви юли цената беше 2200 лв. на 1000 кубика за нас. Сега коментират за още 60 % от 1-ви август. Според мен има много неизвестни...
"Далеч от Африка" е названието на фотографската изложба, която представя Градската художествена галерия на ул. "Княз Александър Първи" 15 от 3 до 23 август. Фотоизложбата е съвместно дело на двама известни артисти - професионалния фотограф Атанас Кънев и театралния режисьор Елена Панайотова. Изложбата представя програмата "Артисти за деца",..