Докъде я докарахме - работодателите да стачкуват, а работниците да търпят ниски или изобщо липсващи заплати?! Що за модел е наложената от държавата политика чрез КЕВР токът у нас да е по-скъп от този за износ? Докога държавата ще „пълни дупката в пясъка”, наречена българска енергетика, където години наред се разхищава и краде за сметка на облагодетелствани частни и чужди собственици?
Все пак някой каза „Край!” Целият индустриален сектор започва протестни действия срещу поскъпването на електроенергията. От 26 юни работодателите ще спират производствата по един час. Планираните протести и ултиматума към държавата ще коментираме със заместник-председателя на Българската стопанска камара Камен Колев.
Същевременно, на три километра от Пловдив, на жп гара Тодор Каблешков край село Златитрап, започна изграждането на обект, който по думите на кмета Иван Тотев е с голямо стратегическо и икономическо значение в регионален, национален и общоевропейски аспект. В репортажа си Иванка Петкова разказва за първата копка, водосвета и шампанското, съпътстващи старта на интермодалния терминал, който ще осигури най-бърза връзка между железницата и пътната мрежа.
Съдебната реформа е фокусът на срещата, която се провежда в момента в Пловдив, с участието на правосъдния министър Христо Иванов, председателя на Върховния касационен съд Лозан Панов, членове на Висшия съдебен съвет и експерти от правосъдното министерство. Дискусията им следи на място Севдалин Палаузов.
За още една реформа - тази в армията, ще сатне дума в днешната програма „Ден след ден”. Михаил Миховски ще се включи от Военния клуб в Пловдив, където военни, учени, политолози и общественици обсъждат Програмата за развитие на отбранителните способности на въоръжените сили.
С директора на Държавна опера Пловдив Нина Найденова ще говорим за фестивала Opera Open, който се открива довечера на Античния театър и ще продължи два месеца, събирайки оперни звезди от Арена ди Верона, Ла Скала, Болшой и Метрополитън.
Емилия Куюмджиева ще ни представи хора от Второто българско царство, които можем да срещнем край параклиса „Св. Трифон” над Асеновград. Там вече започна традиционният Средновековен панаир, който ще продължи до неделя.
Интересното е от 15 до 17 часа в ефира на Радио Пловдив, очакваме ви!Дългогодишният водещ на предаването „Нощен хоризонт“ на БНР Румен Стоичков е гост в рубриката ни „Добро утро, ден!“ тази седмица. Той има над 1600 предавания и над 2000 репортажа. Работата му винаги е била посветена на хората и решаването на техните проблеми. Категоричен е, че един репортер трябва да подобрява живота на хората. В продължение..
Тази седмица гост в „Добро утро, ден“ е лекоатлетката Пламена Миткова. Когато е 7-годишна, започва да тренира художествена гимнастика, но след четири години пътят й рязко завива в друга посока. Преориентира се към леката атлетика. Започва да се състезава за "Локомотив Пловдив" . Състезателка е по скок на дължина. Три поредни години..
Тази седмица слушаме истории, разказани от журналиста от БНТ Пловдив Димитър Димитров. Репортер, който се чувства еднакво сигурен когато отразява инциденти, протести, избори, военни и исторически събития, но и когато говори с рибари и ловци, които го покоряват с колорит и автентичност. Идва от Велико Търново и остава в Пловдив, реализирал своето..
Отец Димитър Димитров е приятел на Радио Пловдив, той познава гласовете на водещите на новините, на актуалните и на музикалните предавания. Обича сутрин да включи радиото и с настроение да започне часовете на деня. От 2018 година отец Димитър е енорийският свещеник в католическата църква „Свети Дух“ в район Тракия на Пловдив. Известен с..
В рубриката ни „Добро утро, ден!“ тази седмица гостува известният актьор, режисьор и сценарист Алексей Кожухаров. Още от ранна детска възраст той се ориентира към актьорската професия, а първата си житейска роля изиграва, когато попада в казармата, но не иска да става танкист. Споделя, че винаги има какво да прави. Но с усмивка припомня..