Катастрофите са като епидемия, затова срещу тях трябва да се противодейства като срещу епидемия. Зад всяка катастрофа стои човешка грешка. Скоростта е тази, която убива хората. Трябва да се повиши знанието на хората, за да се пазят. – Позицията е на
Алекси Кесяков секретар на Държавно-обществената консултативна комисия по проблемите на безопасността на движението по пътищата. След вчерашната тежка катастрофа в тунела „Витиня“ и несекващите информации за нови пътни инциденти с жертви и ранени с Алекси Кесяков ще коментираме къде освен в контролната система трябва да се търси противодействието.
Предизвикателствата и възможните решения за българското здравеопазване ще коментира доайенът на кардиолозите в България - проф. Младен Григоров. Довечера той ще получи голямата награда за цялостен принос в медицината от годишните Национални медицински награди 2015. Как се прави добра медицина в условията на хронично болното ни здравеопазване? – Рецептата за лечение е на проф. Григоров, който е категоричен, че ситуацията в здравеопазването у нас ще се промени, когато се създаде конкуренция.
Здравната тема продължава Елена Крушкова с репортаж за стартиращата от Пловдив националната кампания срещу диабета - един от най–сериозните здравословни проблеми на XXI век.
С какви мерки може да се преодолее тенденцията от последните 20-ина години за драстично намаляване на зелените площи в Пловдив? Коментарите на ландшафтните архитекти, но за жалост, без позиция на общината, представя в репортажа си Иванка Петкова, която проследи днешния дебат „Зелен Пловдив“.
Веселина Пеева ни отвежда в Стария Пловдив, за да проследим как се реставрира най – старата къща в архитектурно-историческия резерват – къща „Клианти“. Очаква се до края на година емблематичната сграда да бъде възстановена изцяло в автентичния й вид.
Искра Койчева информира за един от успехите в полза на живеещите около т. нар. Алея на любовта край Централна гара в Пловдив - 17 камери с оптична връзка и LED осветление ще следят района денонощно.
Срещата ни в ефира започва в 15 ч. и ще продължи до 17. Осъществяваме я в днешния Световен ден на яйцето, който се отбелязва всеки втори петък на месец октомври.
Дългогодишният водещ на предаването „Нощен хоризонт“ на БНР Румен Стоичков е гост в рубриката ни „Добро утро, ден!“ тази седмица. Той има над 1600 предавания и над 2000 репортажа. Работата му винаги е била посветена на хората и решаването на техните проблеми. Категоричен е, че един репортер трябва да подобрява живота на хората. В продължение..
Тази седмица гост в „Добро утро, ден“ е лекоатлетката Пламена Миткова. Когато е 7-годишна, започва да тренира художествена гимнастика, но след четири години пътят й рязко завива в друга посока. Преориентира се към леката атлетика. Започва да се състезава за "Локомотив Пловдив" . Състезателка е по скок на дължина. Три поредни години..
Тази седмица слушаме истории, разказани от журналиста от БНТ Пловдив Димитър Димитров. Репортер, който се чувства еднакво сигурен когато отразява инциденти, протести, избори, военни и исторически събития, но и когато говори с рибари и ловци, които го покоряват с колорит и автентичност. Идва от Велико Търново и остава в Пловдив, реализирал своето..
Отец Димитър Димитров е приятел на Радио Пловдив, той познава гласовете на водещите на новините, на актуалните и на музикалните предавания. Обича сутрин да включи радиото и с настроение да започне часовете на деня. От 2018 година отец Димитър е енорийският свещеник в католическата църква „Свети Дух“ в район Тракия на Пловдив. Известен с..
В рубриката ни „Добро утро, ден!“ тази седмица гостува известният актьор, режисьор и сценарист Алексей Кожухаров. Още от ранна детска възраст той се ориентира към актьорската професия, а първата си житейска роля изиграва, когато попада в казармата, но не иска да става танкист. Споделя, че винаги има какво да прави. Но с усмивка припомня..