Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Терорът, Франция, Европа и ние - теми в "Ден след ден" на 17 ноември

Снимка: БТА

Продължава масираната операция след атентатите в Париж. Брюксел затяга мерките за сигурност след последните разкрития ,а Франция официално поиска помощ от ЕС след терористичните атаки.  Междувременно Москва потвърди, че причината за разбиването на руския самолет в Египет е терористичен акт. 
Терорът, Франция и Европа. 
Въпроси и отговори в програма „Ден след ден” и в контекста на международна конференция "Бежанската криза и влиянието върху политиките на ЕС", която се провежда у нас.
Говорим с експерта Йордан Божилов от Софийски форум за сигурност.
Пловдивските теми събираме в репортажите на Емил Костов – за протеста срещу поскъпването на винетките, на Димитър Владимиров, който  ще ни разкаже за предстоящия ремонт на езерото с пеещите фонтани - днес започна източването на водата. За поредно дело в Административния съд за касиране на кметските избори  и  насрочената проверка дали  има  хора, упражнили два пъти правото си на глас – по местоживеене и със заявление от полицията, ще ни информира Стоян Терзиев.
След като вчера НАП ни призова да участваме в лотарията с касови бележки, днес стана ясно че публичните изпълнители от Агенцията в Пловдив ще събират над 2 млн.лв. чрез работодатели на длъжници. Какво включва мярката, която е нова за местната дирекция ще ни каже Божана Илиев, говорител на институцията.
Слушайте, ще има и още. 
Започваме след новините в 15 часа.

БНР подкасти:



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
Още от категорията

"Добро утро, ден!" с журналиста от БНТ Димитър Димитров

Тази седмица слушаме истории, разказани от журналиста от БНТ Пловдив Димитър Димитров. Репортер, който се чувства еднакво сигурен когато отразява инциденти, протести, избори, военни и исторически събития, но и когато говори с рибари и ловци, които го покоряват с колорит и автентичност. Идва от Велико Търново и остава в Пловдив, реализирал своето..

публикувано на 03.02.25 в 12:08

В "Срещите" разговор за големите имена в изкуството

Тази събота гост на "Срещите" е ловецът на истории Георги Тошев. С него говорим си за големите имена в изкуството - Стефан Данаилов - Ламбо, Невена Коканова, Цветана Манева, Моника Белучи, Кристо... Как се чувстват творците днес - във време, в което липсва конкуренция в духа.  Бъдете с Радио Пловдив.

обновено на 23.11.24 в 09:00

Архивистите отбелязват професионалния си празник

Днес, 10 октомври е професионалния празник на архивистите. Държавен архив - Пловдив отбелязват професионалния си празник с представяне на хронология от създаването му, първите сгради, първите приети архивни документи. Като част от честването на 70-годишнина от създаването на пловдивския архив, спомените си ще представят и предишни ръководители директори..

обновено на 19.05.23 в 12:02

Великите европейци - Мефистофел /втора част/

Гримът на Фьодор Шаляпин като Мефистофел в операта „Фауст“ на Гуно обобщава много представи за образа на Дявола. Червена кожа, зловещ профил, гърбав нос, изпъкнала долна челюст и рядка козя брадичка, строг поглед. Няма рога, копита и опашка, но и не трябва - кой би допуснал такъв тип в къщата си.  BNR podcasts · Великите европлеци -..

публикувано на 31.08.22 в 10:35

Не знам дали е разумно да работим при по-високи цени на газа

Георги Богданов- собственик на консервно предприятие в Първомай, отговори в предаването "Точно днес" на въпроса как работят в разгара на кампанията. " Работим и чакаме някой да ни купи стоката. В момента имаме газ. До 31-ви юли цената беше 2200 лв. на 1000 кубика за нас. Сега коментират за още 60 % от 1-ви август. Според мен има много неизвестни...

публикувано на 04.08.22 в 10:42