За новите пътища, по които ще върви реформата в здравеопазването, не само след поредния протест в бяло, ще търсим мнението на синдикатите и визията им за сектора.
Д-р Иван Кокалов, председател на Федерацията на синдикатите в здравеопазването към КНСБ призова за обща държавна политика по отношение на доходите на медиците, които сега у нас са от 800 до 50 000 лева на месец.
Ще питаме и как лечебните заведения може да не се регистрират по Търговския закон, а по закон за болниците. Контрол и средства са отново в центъра на дискусиите, които от синдикатите започват с министерството и директорите на лечебниците.
Висшето образование освен приоритетни специалности ще има и нови такси за следващата учебна година. Кои са новите специалности, защо се налага увеличаване на таксите с 20 лв за семестър при филолози и педагози в ПУ " Паисий Хилендарски " ще разкаже заместник-ректорът доц. д-р Мария Стоянова.
С евродепутата от ГЕРБ/ЕНП и член на ръководството на Европейския парламент Андрей Ковачев ще говорим за това как да се ограничат офшорките и защо "Панама гейт" отвори вратата за нова доза мерки срещу укриване на данъците.
В зона "Култура" ще отидем до Малката базилика, където се открива Великденската изложба на икони, направени специално за храма в село Синапово. доц. Елена Кантарева-Дечева ще ни представи авторите и идеята за възстановяване на вътрешния интериор на църквата "Свети Илия" от 1834 г., реставрирана със средства на програмата за селските райони.
Режисьорът и университетски преподавател с богат изпълнителски и постановъчен опит в областта на сценичните и екранни изкуства Петър Одаджиев гостува в рубриката в седмицата от 18-ти до 23 ноември. Той е завършил НАТФИЗ “Кр. Сарафов”, София, специалност кино и ТВ режисура. Впоследствие завършва магистратура по арт мениджмънт в Ню Йорк...
Кадри от ежедневието, опита, мечтите, приятелствата и предателствата по пътя на Антония Маринова- Крейзи разглеждаме като в албум тази седмица. Колажът й е любим. Като пъзел от емоции са спомените, за които разказва - от причината, поради която избира този псевдоним, през първата "Практика", която я връща в Пловдив с нова кола, която не може да кара,..
Тази седмица в рубриката „Добро утро, ден!“ ни гостува Живко Петров - пианист, композитор, музикален продуцент и аранжор, но не само по професия, но и по призвание. Изпипва всеки детайл на своето творчество със смирение, характерно само за истински осъзнатите и отдадените творци. Казва, че най-голямата му награда е признанието на публиката, а с..
За работещите в радио Пловдив името на инж. Минко Кръстев е съизмеримо с легенда – човека, без когото радиото не може. Професионалната му съдба го свързва с радиото в продължение на 45 години, през които целият технологичен процес на излъчването преминава през него с всички положителни и негативни „екстри“, с които се е налагало да се справя за..
Днес, 10 октомври е професионалния празник на архивистите. Държавен архив - Пловдив отбелязват професионалния си празник с представяне на хронология от създаването му, първите сгради, първите приети архивни документи. Като част от честването на 70-годишнина от създаването на пловдивския архив, спомените си ще представят и предишни ръководители директори..