Само за 2 денонощия кървав атентат във френския град Ница и неуспешен опит за преврат в Турция разтърсиха света. Стотици хора загубиха живота си, а хиляди са арестувани в Турция по обвинение, че са участвали или съдействали на пуча. Защо се случиха тези събития и какъв ще бъде отзвукът им в България? Водещите международни теми коментираме с политолога доц. Даниел Смилов.
Няма риск от бежанска вълна в България, имаме натрупани финансови резерви да реагираме адекватно. Това заяви пред Радио Пловдив председателят на бюджетната комисия в Народното събрание Менда Стоянова. Интервюто с депутата от ГЕРБ е на Антоанета Петричанска.
179-та годишнина от рождението на Апостола на свободата Васил Левски отбелязваме днес. За тържествата в родния град на Левски – Карлово, ще ни разкаже кореспондентът на БНР Кремена Данева, а на честването в Пловдив бе Стоян Терзиев.
Днес се затваря за ремонт първата отсечка от „Коматевско шосе“ в Пловдив. По темата работи Севдалин Палаузов.
Рухна част от близо 170-годишна църква в с. Черноземен, след като пловдивската митрополия не разреши да започне ремонтът й с отпуснатите европейски средства. Районът е ограден, но остава опасността да рухне високата камбанария на храма, разказва пред Елена Крушкова кметът на малкото селище Тоня Христозова.
Слушайте ни – от 15.00 до 17.00 часа!
Тази седмица гост в „Добро утро, ден“ е лекоатлетката Пламена Миткова. Когато е 7-годишна, започва да тренира художествена гимнастика, но след четири години пътят й рязко завива в друга посока. Преориентира се към леката атлетика. Започва да се състезава за "Локомотив Пловдив" . Състезателка е по скок на дължина. Три поредни години..
Тази седмица слушаме истории, разказани от журналиста от БНТ Пловдив Димитър Димитров. Репортер, който се чувства еднакво сигурен когато отразява инциденти, протести, избори, военни и исторически събития, но и когато говори с рибари и ловци, които го покоряват с колорит и автентичност. Идва от Велико Търново и остава в Пловдив, реализирал своето..
Отец Димитър Димитров е приятел на Радио Пловдив, той познава гласовете на водещите на новините, на актуалните и на музикалните предавания. Обича сутрин да включи радиото и с настроение да започне часовете на деня. От 2018 година отец Димитър е енорийският свещеник в католическата църква „Свети Дух“ в район Тракия на Пловдив. Известен с..
В рубриката ни „Добро утро, ден!“ тази седмица гостува известният актьор, режисьор и сценарист Алексей Кожухаров. Още от ранна детска възраст той се ориентира към актьорската професия, а първата си житейска роля изиграва, когато попада в казармата, но не иска да става танкист. Споделя, че винаги има какво да прави. Но с усмивка припомня..
Тази събота гост на "Срещите" е ловецът на истории Георги Тошев. С него говорим си за големите имена в изкуството - Стефан Данаилов - Ламбо, Невена Коканова, Цветана Манева, Моника Белучи, Кристо... Как се чувстват творците днес - във време, в което липсва конкуренция в духа. Бъдете с Радио Пловдив.