Горещ следобед в петък и край на деловата седмица.
В програма „Ден след ден“ с въпроси по горещите теми от изминалите дни.
До 17 часа ще чуем позицията на синдикатите за подновената идея от вицепремиера Валери Симеонов да отпадне класът за прослужено време – говорим с вицепрезидента на КТ“Подкрепа“ Йоанис Партениотис.
Пловдивските теми събираме в репортажите на Михаил Миховски за военновъздушните операции на Италия и България и на Живка Танчева за уличните ремонти, новите места за паркиране и идеите за за повече пловдивско съдържание в програмата на Пловдив 2019.
Ще чуем кметът на Пловди Иван Тотев, и председателят на групата коалиция Патриотичен фронт –НФСБ –ВМРО в местния парламент - Слави Георгиев
От Асеновград за лятното пътеществие до Седемте чудеса на света на малките читатели на градската библиотека ще ни разкаже Емиилия Куюмджиева.
Ще има и още. Започваме след новините в 15 часа.
Тази седмица слушаме истории, разказани от журналиста от БНТ Пловдив Димитър Димитров. Репортер, който се чувства еднакво сигурен когато отразява инциденти, протести, избори, военни и исторически събития, но и когато говори с рибари и ловци, които го покоряват с колорит и автентичност. Идва от Велико Търново и остава в Пловдив, реализирал своето..
Тази събота гост на "Срещите" е ловецът на истории Георги Тошев. С него говорим си за големите имена в изкуството - Стефан Данаилов - Ламбо, Невена Коканова, Цветана Манева, Моника Белучи, Кристо... Как се чувстват творците днес - във време, в което липсва конкуренция в духа. Бъдете с Радио Пловдив.
Днес, 10 октомври е професионалния празник на архивистите. Държавен архив - Пловдив отбелязват професионалния си празник с представяне на хронология от създаването му, първите сгради, първите приети архивни документи. Като част от честването на 70-годишнина от създаването на пловдивския архив, спомените си ще представят и предишни ръководители директори..
Гримът на Фьодор Шаляпин като Мефистофел в операта „Фауст“ на Гуно обобщава много представи за образа на Дявола. Червена кожа, зловещ профил, гърбав нос, изпъкнала долна челюст и рядка козя брадичка, строг поглед. Няма рога, копита и опашка, но и не трябва - кой би допуснал такъв тип в къщата си. BNR podcasts · Великите европлеци -..
Георги Богданов- собственик на консервно предприятие в Първомай, отговори в предаването "Точно днес" на въпроса как работят в разгара на кампанията. " Работим и чакаме някой да ни купи стоката. В момента имаме газ. До 31-ви юли цената беше 2200 лв. на 1000 кубика за нас. Сега коментират за още 60 % от 1-ви август. Според мен има много неизвестни...