Брюксел ни предупреди за нов имотен балон. Гледните точки са различни, коментира Пламен Иванов, председател на ОП на КСБ. Той определя 2017-та като трудна година, но последният месец е особено важен за финализиране на строителните работи. Говорим още за качество, гаранции и кадри, които обучени в България предпочитат да работят в други държави.
Темата продължава Чавдар Марев, собственик на агенция за недвижими имоти. Ще се спука ли имотният балон? Очаква ли се повторение на кризата от 2008 – 2009-та година?
Районният съд в Асеновград заседава днес по делото за нападението над децата от отбора по гребане на язовир „40-те извора“ на 26 юни.
Подсъдими са общо 11 души на възраст от 19 до 41 години. През октомври Районният съд в Асеновград прекрати делото срещу 11-те биячи на децата спортисти и го върна на прокуратурата, за да бъдат отстранени процесуални нарушения и да бъде изготвен нов обвинителен акт. Репортажът е на Кремена Данева.
Антична сграда „Ейрене“ в Археологическия подлез в Пловдив няма да бъде давана повече на концесия. След изтичане на договора, което ще стане през лятото, този обект ще се стопанисва от Община Пловдив. Това заяви пловдивският кмет Иван Тотев по повод стартиралата процедура за кандидатстването на града пред ЮНЕСКО за вписване на мозаечното наслество на Пловдив.
Художникът Жорж Трак, който е концесионер и създател на Музеен център "ТРАКАРТ" коментира позицията на кмета Иман Тотев в интервю на Паолина Комсалова.
От днес до петък комисия от Министерството на културата прави пълно описание на обектите, с които се кандидатства пред ЮНЕСКО – Голямата и Малките базилики, а също и антична сграда „Ейрене“.
Днес е премиерата на стихосбирката „Арена“ на Мая Вапцарова.
Мая Вапцарова е творец с широк диапазон на интелектуалните търсения – режисьор, поет, есеист, преводач, както и личност с категорична, ясна и ярка гражданска позиция. С Мая Вапцарова разговаря Веселина Пеева.
В рубриката „Великите Европейци“ Пламен Асенов разказва за Джото.
В изобразителното изкуство Джото прави това, което прави за вярата Свети Франциск, а за литературата – Данте, Петрарка и Бокачо.
Слушайте ни! „Точно днес“ на 29-ти ноември от 6.00 до 9.30 часа.
Кадри от ежедневието, опита, мечтите, приятелствата и предателствата по пътя на Антония Маринова- Крейзи разглеждаме като в албум тази седмица. Колажът й е любим. Като пъзел от емоции са спомените, за които разказва - от причината, поради която избира този псевдоним, през първата "Практика", която я връща в Пловдив с нова кола, която не може да кара,..
Тази седмица в рубриката „Добро утро, ден!“ ни гостува Живко Петров - пианист, композитор, музикален продуцент и аранжор, но не само по професия, но и по призвание. Изпипва всеки детайл на своето творчество със смирение, характерно само за истински осъзнатите и отдадените творци. Казва, че най-голямата му награда е признанието на публиката, а с..
За работещите в радио Пловдив името на инж. Минко Кръстев е съизмеримо с легенда – човека, без когото радиото не може. Професионалната му съдба го свързва с радиото в продължение на 45 години, през които целият технологичен процес на излъчването преминава през него с всички положителни и негативни „екстри“, с които се е налагало да се справя за..
Днес, 10 октомври е професионалния празник на архивистите. Държавен архив - Пловдив отбелязват професионалния си празник с представяне на хронология от създаването му, първите сгради, първите приети архивни документи. Като част от честването на 70-годишнина от създаването на пловдивския архив, спомените си ще представят и предишни ръководители директори..
Славка Щерева е учител по руски език и дългогодишен директор на Средно училище „Любен Каравелов“ в Пловдив, известно като „най-добрата школа за народни инстументи и народно пеене“. Убедена е, че да бъдеш учител е мисия и отговорност, с която могат да се справят само добри хора, и че зад всеки успешен директор стои екип от съмишленици,..